Військова топографія є важливою і невід’ємною складовою польової виучки військ. Уміле використання місцевості значною мірою сприяє підвищенню бойових можливостей щодо прихованих маневрів, здатності несподівано наносити удари по противнику й більш ефективно застосовувати всі види сучасного високоточного озброєння і бойової техніки.
Одним із складових елементів військової топографії є уміння орієнтуватись на місцевості та рухатись за азимутом. Сутність руху за азимутом полягає у знаходженні та витримці за допомогою компасу вказаного напрямку руху та можливості точно вийти у призначений пункт.
На одному із практичних занять дисципліни «Захист України» студенти першого курсу спеціальності «Агроінженерія» групи МН221 закріплювали здобуті теоретичні знання і вчилися наводити маршрут руху за азимутом. Організувавшись у два відділення вирішено було прокласти зустрічні маршрути навколо одного з навчальних корпусів. Кількість визначених орієнтирів, за якими маршрут руху міг змінюватись, обмежився 12 позиціями, на кожній з таких зупинок у якості індикатору присутності лишалося по монеті. Коли карти обох команд наповнились усіма точками, командири відділень обмінялись ними та вирушили на пошуки зазначених координат.
Точна вивірка і вміле користування компасом дало можливість відділенню № 1 першими пройти маршрут і зібрати залишені монети. Наступними поставлене завдання виконало відділення № 2. Незважаючи на певні відмінності у підходах до визначення напрямків руху, кожна з команд показала високий рівень обізнаності у топографічній підготовці і проявили найкращі риси єдності команд.
Нагородами для кожного учасника заходу стали високі бали за практичне заняття. Бажаємо студентам і надалі обирати вірні орієнтири та чітко слідувати обраним маршрутом!
Микола Стрикун,
викладач дисципліни «Захист України»