14 лютого в Ніжинському фаховому коледжі НУБіП України в рамках тижня циклової комісії з комп'ютерної інженерії для студентів третього та четвертого курсів спеціальності «Комп’ютерна інженерія» груп КН201 та КН211 в змішаному форматі відбулась зустріч з ІТ-фахівцем Front-End React Developer Олександром Кривцем – співробітником IT-компанії WizardsDev, яка є частиною холдингу GlobalCloudTeam. Темою зустрічі було визначено «Особливості роботи в сфері ІТ».
Програміст – це фахівець, який займається написанням програмного коду для створення програмного забезпечення, для чого використовуються різні мови програмування, інструменти та технології для створення програм, які виконують різноманітні завдання на комп'ютерах чи інших електронних пристроях.
Програмісти можуть мати спеціалізацію в різних галузях, таких як веб-розробка, наукове програмування, вбудовані системи, штучний інтелект, обробка даних тощо. Вони володіють вмінням розуміти завдання та розробляти ефективні алгоритми для їх вирішення.
Існує багато різних шляхів, які можна обрати для навчання саме на програміста:
1. університетська освіта або освіта в коледжах;
2. онлайн-курси: Coursera, Udemy, edX та Codecademy, які пропонують курси з програмування (безкоштовні або платні);
3. книги і самостійне навчання;
4. кодинг-буткемпи та інтенсивні курси;
5. менторство та стажування (можете отримати реальний досвід роботи з програмістами, поради, задавати питання і отримувати зворотній зв'язок).
Знання англійської мови є надзвичайно важливим для програмістів. Багато технічної документації, книг, онлайн-ресурсів та форумів щодо програмування є доступними виключно англійською мовою. Без знання англійської важко буде ефективно навчатися новим технологіям, знаходити відповіді на технічні питання та спілкуватися з іншими програмістами у міжнародній спільноті.
Крім того, багато ключових термінів у програмуванні взагалі мають свої англійські аналоги. Також багато програмних інструментів та бібліотек мають англомовний інтерфейс. Треба зазначити, що для деяких конкретних ринків можуть бути корисними інші мови (наприклад, німецька, японська або китайська), але загалом англійська є основною мовою комунікації в індустрії програмування.
Легкість працевлаштування для програміста може залежати від кількох факторів, таких як рівень кваліфікації, досвіду, мов програмування, ринкових умов та локації. Однак, загалом, програмісти з високим рівнем кваліфікації та знанням актуальних технологій мають гарні можливості знайти роботу.
Перерахуємо їх:
Поза професійними навичками у програмуванні існує низка загальних та міжособистісних навичок, які можуть бути корисними для успішної кар'єри програміста:
-
комунікаційні навички;
-
розв'язання проблем
-
терпіння та допитливість;
-
самодисципліна та організованість;
-
креативність:
-
командна робота (багато програмістів працюють у командах. Здатність працювати ефективно в групі, співпрацювати та ділитися ідеями – є ключовою для успіху командних проєктів);
-
здатність вчитися: світ програмування постійно змінюється і важливо бути готовим навчатися новим технологіям та підходам.
Ці загальні навички доповнюють технічні знання і можуть сприяти розвитку успішної кар'єри в сфері програмування.
Усіма цими особливостями, а також іншими секретами і поділився зі студентами Олександр. Зустріч з ІТ-спеціалістом виявилася дуже позитивною та продуктивною. Сподіваємося, що атмосфера, де кожен відчув себе частиною спільноти розробників, буде й надалі стимулювати студентів до навчання й саморозвитку, а отриманий досвід стане важливим кроком у покращенні ефективності роботи і успішному розвитку майбутніх проєктів наших студентів.
Зустріч пройшла в комфортній і дружелюбній атмосфері, Олександр професійно співпрацював з аудиторією та надавав фахові відповіді на запитання майбутніх випускників, яких було досить багато.
Подібні зустрічі часто допомагають їх учасникам збагачувати свої знання та розширювати мережу контактів, стають сприятливим середовищем для обміну досвідом та взаємного вдосконалення, надихають на нові ідеї.
Ольга ОРЕЛ,
викладач циклової комісії з комп’ютерної інженерії