Конституція України визначає захист Вітчизни обов’язком кожного громадянина, найважливішою функцією держави. Безпека людини, її життя і здоров’я визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Конституцією України визначено захист суверенітету і територіальної цілісності України найважливішими функціями держави, справою всього українського народу. Одним із обов’язкових елементів державності країни, атрибутом її самостійності, суверенітету, а також суб’єктом міжнародного життя є Збройні Сили. Вони виконують одну з найголовніших функцій держави – захисну. Проблема національної безпеки є однією з ключових у розвитку будь-якого суспільства. Суспільна система, що не здатна забезпечити власну національну безпеку, завжди перебуває на межі ризику свого припинення. Як показав останній рік нашої боротьби з російською агресією, готовність Збройних сил України до виконання своїх функцій значною мірою залежить від її особового складу, зокрема підготовленості молоді до проходження військової служби. Нині комплектування професійними та вмотивованими військовослужбовцями здійснюється в єдиній системі, що охоплює військову підготовку в закладах загальної середньої освіти, фахової передвищої, вищої освіти та навчання в системі військової освіти.
Відповідно до статті 9 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» допризовна підготовка включається до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, що також реалізується і у закладах фахової передвищої освіти. Допризовна підготовка студентів коледжу реалізується через викладання навчальної дисципліни «Захист України» та військово-патріотичне виховання.
Вивчення навчального курсу завершується проведенням циклу навчально-тренувальних занять, метою яких є закріплення рівня знань, умінь та навичок студентів. Такі заняття вже були проведені викладачами дисципліни «Захист України» Альоною Шкодин та Миколою Стрикуном для студентів перших курсів спеціальностей «Облік і оподаткування» групи ОН221 та «Транспортні технології (на автомобільному транспорті) групи ПН221, під час яких у студентської молоді було сформовано набір життєво необхідних знань, умінь і навичок щодо захисту України та дій в умовах надзвичайних ситуацій, а також системного уявлення про військово-патріотичне виховання як складову частину національно-патріотичного виховання.
Альона Шкодин,
викладач дисципліни «Захист України»