Продовжуємо пізнавати Вічне місто – Київ

Продовжуємо пізнавати Вічне місто – Київ
       26 вересня студенти груп КН 171 та ОН 171 разом із викладачами екології Савченко Іриною Євгенівною та української літератури Кислою Ольгою Миколаївною відвідали Вічне місто,  що має тисячолітню  історію, неперевершену  архітектура й унікальні пам'ятники – Київ.
       Програма екскурсії передбачала пішохідне ознайомлення з історико-культурними місцями та природничо-ландшафтними зонами столиці України. Розпочалася вона з Ботанічного  саду ім. Фоміна, що біля метро «Університет». Рішення про закладення в Києві університетського ботанічного саду було прийнято в 1833 році, коли і сам внз ще тільки створювався. Нині цей зелений оазис займає 22 га, де розміщено 17 теплиць і 12 оранжерей. Його колекція налічує 8 тис. видів рослин, 4 тис. з них – тропічні і субтропічні.

       Далі маршрут пролягав центральними вулицями міста — Хрещатик, Городецького, Велика Житомирська, Прорізна… Вони до сьогодні зберегли розмаїття архітектурних знахідок багатьох минулих століть. Особливу увагу привертали споруди, збудовані за проектами архітектора Городецького. Він вдавався до архітектурних стилів різних епох і одним із перших починає використовувати новий будівельний матеріал – залізобетон. Усі із задоволенням споглядали один із шедеврів Городецького   – Дім із химерами.

       Побували з екскурсією і  в Пасажі, де знаходиться пам’ятник Городецькому.  Майстер присів  випити кави за столиком, що розрахований на двох, а протилежний стілець вільний, ніби запрошує присісти поряд.

       Далі були площа І. Франка та Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, заснований 1920 року; один із пам'ятників архітектури часів Київської Русі  – Золоті ворота, які зберегли свою велич і красу після реконструкції; пам'ятник Лесю Курбасу, основоположнику національного модерного театр; Володимирський собор (Патріарший кафедральний собор св. Володимира). Закінчився маршрут у самісінькому осерді Києва, усього за кілька десятків метрів від майдану Незалежності, де стоїть в обіймах високого дерев’яного паркану звичайна українська хата. За  парканом — характерний для київських садиб ХІХ століття фруктовий садок та розкішний квітник. Це один із трьох шевченківських музеїв Києва. Меморіальний музей відтворює атмосферу 1846-47 рр., коли Шевченко жив у Києві аж до арешту в справі Кирило-Мефодіївського товариства. Зведений будинок у 1835 р. та зберігся до наших днів. Поет оселився тут у колезького секретаря Івана Житницького, який дав майбутньому Кобзареві рекомендацію для вступу до Академії мистецтв.

       Насамкінець була прогулянка майданом Незалежності, любування краєвидами Києва та незвичайними інсталяціями в еко-стилі.
       Враження переповнювали, усі поверталися до Ніжина з намірами  ще і ще пізнавати  Київ та пройтися новими цікавими маршрутами.
І. Савченко, викладач екології
О. Кисла, викладач української літератури
 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111