ПРОДОВЖУЄМО РОЗВИВАТИ ПАРТНЕРСТВО З НІМЕЦЬКИМИ ОСВІТНІМИ УСТАНОВАМИ

       Розрахунок маржинального доходу» в рамках проєкту HSWT «Підтримка українських коледжів: Збір даних», в якому взяли участь і викладачі ВСП «Ніжинський фаховий коледж НУБіП України» Євгеній Іванов, Дмитро Кочур і Ольга Орел разом з викладачами – представниками 17 коледжів, а також науковцями Українського науково-дослідного інституту продуктивності агропромислового комплексу
(загалом 50 учасників).
       Протягом усього тижня відбулося безліч значущих та захоплюючих зустрічей із науковцями та практиками Німеччини, спрямованих на спільну участь у проєктах, що сприятимуть розвитку сільськогосподарського виробництва в Україні. Програма семінару передбачала теоретичне і практичне навчання, також ряд екскурсій до фермерських господарств.

       Учасники брали активну участь у різноманітних заходах, тренінгах та дискусіях, здобули цінні знання та практичний досвід у таких галузях:
  • оволодіння методиками збору економічних даних на конкретному господарстві;
  • практичний досвід зі збору даних на фермі;
  • аналіз маржинальної економіки у виробництві рослинництва та тваринництва;
  • ознайомлення з економічним маржинальним аналізом у сфері тваринництва.
       Відбулись виступи організатора проєкту, професора Ральф Шлаудерер, який є керівником Міжнародної школи HSWT та міжнародним представником факультету сільського господарства HSWT; координатора проєкту зі співпраці з українськими коледжами Катерини Тужик, к.е.н., доцента, наукової співробітниці HSWT, яка є випускницею НУБіП України; декану факультету сільського господарства, продовольства та харчування Вільгельма Пфланц, співробітника факультету Вадима Петренка (випускника Миколаївського НАУ), який навчав учасників семінару збору даних для розрахунку маржинального доходу; наукової співробітниці, викладачки факультету сільського господарства, продовольства та харчування, випускниці НУБіП України Ірини Трьостер; керівника фірми «Agset», який створив єдину базу даних для фермерів і менеджерів аграрних підприємств Німеччини, випускника Полтавського НАУ Сергія Аксьонова.

       Були продемонстровані бази практик, на яких займаються студенти університету Вайнштайн-Трісдорф: екскурсії кампусом університету Тріздорфу; відвідування молочної ферми, біогазової установки, Фахового центру з використання енергії та сільськогосподарської техніки, а також сімейної ферми Міхаела Шнайдера (викладача університету), на якій займаються вирощуванням кукурудзи, ячменю, сої, проводиться відгодівля свиней та функціонує комплекс біогазових установок.

       Директор Вищої сільськогосподарської школи та Тріздорфського сільськогосподарського технікуму пан Фріц Гронауер-Веддіге розповів про систему професійної освіти в Німеччині, зауваживши, що Вища сільськогосподарська школа готує фахівців у галузі фермерства (менеджерів), майстрів та технічних фахівців. В ході екскурсії присутні мали можливість відвідати заклад, оглянути його навчальні аудиторії, лабораторії та інші приміщення. Пан Гронауер-Веддіге також відповів на ряд запитань українських викладачів щодо організації освітнього процесу, структури навчальних планів та інших аспектів.

       У рамках семінару відвідали Міністерство науки і мистецтва Баварії (м. Мюнхен), де перед відвідувачами виступили др. Рольф-Дітер Юнгк, керівник апарату міністерства, Ніколас Джукіч, директор Баварського центру університетів Центральної, Східної та Південної Європи (BAYHOST), які висловили підтримку українському народові у боротьбі проти росії та ознайомили із можливостями вступу української молоді до університетів Німеччини. Під час спілкування за філіжанкою кави співробітники Міністерства цікавились проведенням освітнього процесу в коледжах України, формою навчання, як надається психологічна допомога студентам під час військових дій.
       Як підсумок, був проведений захід World Café за темою «Збір даних для планування с.г. підприємств», на якому були представлені дев’ять постерів, підготовлених українськими закладами освіти. Командою нашого закладу був підготовлений постер на тему «Дотримання принципів безпеки та конфіденційності при зборі та обробці даних з підприємств», який успішно представив Дмитро Кочур.

       Щиро дякуємо професору Ральфу Шлаудереру, керівнику Міжнародної школи HSWT, та членам його команди (Людмила Камсін, Вадим Петренко та Ольга Тригубець) за чудову організацію семінару та усіх запропонованих заходів.
 
Ольга ОРЕЛ, Дмитро КОЧУР, Євгеній ІВАНОВ,
викладачі циклової комісії з комп’ютерної інженерії

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111