Вивчайте, любіть свою мову, як світлу Вітчизну любіть,
як стягів красу малинову, як рідного неба блакить
В. Сосюра
У рамках вивчення теми «Правопис слів іншомовного походження» з дисципліни «Українська мова» студенти першого курсу спеціальності «Агроінженерія» групи МН233 під керівництвом викладача Діани Малахової та класного керівника академічної групи Ганни Ковтун взяли участь у мовознавчому інтелектуальному проєкті «Наше рідне своєрідне», спрямованому на здобуття знань, умінь і навичок правопису слів іншомовного походження.
Здобувачі освіти досліджували правопис слів з іншомовними частинами разом і через дефіс, вчили правила, за якими відбувається подвоєння літер на позначення приголосних, м’який знак та апостроф у словах іншомовного походження.
Мабуть, ніхто не сумнівається, що будь-яка мова – українська, англійська, французька чи китайська – це жива система, що постійно змінюється, доповнюється і розвивається. Тому, її нововведення, правила написання слів, винятки з них студентам краще вивчати за допомогою прикладів із реального життя. Отож, подорожуючи рідним містом Ніжином, студенти знаходили українські відповідники до іншомовних слів та виправляли помилки в їх написанні.
Практичне заняття пройшло цікаво, динамічно та продуктивно. Активність усіх здобувачів освіти прослідковувалася протягом усього заняття. Завдання і вправи мали практичний характер (зв'язок із реальним життям), що мотивувало молодь до їх виконання. Студенти дійсно ліквідували прогалини у знаннях і вдосконалили необхідні знання, вміння та навички з даної теми.
Діана Малахова,
викладач дисципліни «Українська мова»,
Ганна Ковтун,
класний керівник групи