ПСИХОЛОГ – ЗВИЧАЙНА ПРОФЕСІЯ ЧИ ПОКЛИКАННЯ?

      23 квітня вже традиційно відзначається Всеукраїнський день психолога. Цікава, а головне сучасна професія! Робота психолога далека від тієї картинки, яку нам сформувало телебачення. Адже психолог – це не лише спеціаліст, до якого приходять люди, сідають у крісло і «виливають» свої проблеми. Насправді, професія більш поширена та використовується у багатьох напрямках. В якій би сфері людського, суспільного життя психолог не брав участь всю його практику можна розділити на п'ять видів діяльності: психологічна профілактика, психологічна діагностика, психологічна корекція, психологічний розвиток, психологічне консультування.

      Психолог у широкому розумінні – спеціаліст в сфері консультування та діагностики психічно здорових людей. Він використовує у своїй роботі різноманітні методи терапії та не призначає лікувальні препарати. Якщо коротко охарактеризувати ці аспекти, то психологічне консультування це - допомога у визначенні проблеми, що привносить дискомфорт у наше життя; допомога в пошуках життєво важливих цілей; допомога в пошуках ресурсів для вирішення тих чи інших проблем. Психодіагностика – це визначення психофізіологічних та емоційних станів; з’ясування психологічних проблем; визначення особливостей особистості (характер, темперамент); оцінювання інтелектуальних і професійних здібностей тощо.

       Спеціаліст повинен вміти: досліджувати діяльність людини, розвиток його психіки, психо-фізіологічних процесів; вивчити внутрішній світ і особливості поведінки людини в малих (великих) групах, у стресовій ситуації, мотиви його вчинків, творчу і професійну діяльність; зібрати інформацію про кожен індивідуальний випадок; вислухати клієнта; встановити з ним довірливі стосунки; проаналізувати дані і зробити висновки; інформувати клієнта про те, що з ним відбувається; обговорити варіанти і прогнози розвитку ситуації; організувати проведення лекцій, групових занять (тренінгів, семінарів); проводити профілактику небажаної поведінки і прояву психіки людини; розробити адекватні програми і методи роботи; здійснювати психологічний супровід навчання, кар'єри, особового розвитку; дати рекомендації з метою самовдосконалення і формування необхідних рис клієнтів; зберігати таємницю; дотримувати етику консультування і тренінгових занять. 

      Необхідні риси, що забезпечують успіх у професії:
гнучкість мислення, висока емпатія, оригінальність, креативність, емоційна врівноваженість, доброзичливість, любов та інтерес до людей, відвертість, рішучість, уміння зрозуміти позицію людини, ерудованість, уміння берегти таємницю, інтуїція, терпимість (толерантність), прагнення до постійного самовдосконалення, професійного розвитку, Не оцінюване ставлення до людей. Тактовність.
      Психолог –  помічник, який вміє приймати клієнта таким, яким він є і допомагає знайти вирішення проблеми або вихід з важкої ситуації. Головне, що робить психолог – спілкуючись з клієнтом, створює умови, при яких клієнт починає розуміти себе, розбирається в собі, виявляє і самостійно приймає вірне рішення.
       Прагнення допомагати людям – найбільш реалістична причина вибору професії.
 
Савченко Ірина, практичний психолог

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111