РАЗОМ ПРОКЛАДАЄМО ШЛЯХ ДО ЦИФРОВОГО МАЙБУТНЬОГО: СПІВПРАВЦЯ МІЖ НІМЕЧЧИНОЮ ТА УКРАЇНОЮ В ГАЛУЗІ ОСВІТИ

       З 16 липня по 23 липня 2023 року на базі Університету прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф (HSWT) в рамках проєкту DAAD Projekt № 57649162 «Поглиблення цифровізації українських аграрних університетів» для викладачів та студентів українських партнерських університетів і коледжів було проведено літню школу.
       Цього року участь в літній школі взяли 46 представників з України: 20 студентів-магістрів, які навчались в онлайн-семестрі, та 26 викладачів університетів і коледжів, серед яких була і представниця Ніжинського фахового коледжу НУБіП України, викладач циклової комісії з комп’ютерної інженерії Ольга Орел.
      Понад 25 років університет HSWT активно та безперервно співпрацює з українськими університетами-партнерами, маючи значний вплив на розвиток як самостійних партнерів, так і на практичне сільське господарство, промисловість та політику.      Партнери демонструють високий інтерес і попит на практично-орієнтовану, сучасну аграрну вищу освіту та стабільний, довгостроковий міжнародний обмін знань і досвіду.
       Розпочалася насичена програма літньої школи з цікавої екскурсії кампусом Університету прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф. Під час початкової зустрічі студенти та викладачі мали чудову можливість познайомитися з професором Ральфом Шлаудерером, який є віцепрезидентом національної та міжнародної післядипломної освіти та керівником Міжнародної школи HSWT. Він розповів учасникам Міжнародної літньої школи про університет, його історію та 7 факультетів, на базі яких проводяться дослідження та здійснюється підготовка фахівців з різних спеціальностей. Також професор окрему увагу приділив дуальній освіті, як основній формі освітнього процесу, тож всі учасники літньої школи мали можливість побачити на власні очі розгалужену мережу навчальних баз та лабораторій університету для забезпечення практичної складової навчання. А це, в свою чергу, біоінженерні лабораторії з надсучасним обладнанням та фундаментальною дослідницькою базою, свино- та молочна ферми, технічний центр для аналізу молока, біогазова установка, потужна база сільськогосподарської техніки та оснащені сучасною технікою лекційні аудиторії.

       В університеті Прикладних наук у місті Ансбах учасники пройшли воркшоп на базі медіа-лабораторій: 3D лабораторії, фотостудії, студії звукозапису, радіостудії, TV-студії; лабораторії діджиталізації навчання, міксування різних типів камер та мікрофонів, лабораторії анімації, інтерактивних методів навчання, навчального медіа тощо. Далі згідно з програмою Школи в кампусі університету Прикладних наук у місті Фейтваген відвідали академію Дронів, провели воркшоп VR+дрон, дослідження ландшафту полів та лісів.
       В університеті Прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф проходили різноманітні майстер-класи і воркшопи. Доктор Арам Арістакесян, спеціаліст у галузі міжнародного співробітництва та проєктів, представив унікальні інтерактивні методи та інструменти в системі управління навчанням. В рамках своїх презентацій він ознайомив аудиторію з передовими цифровими засобами та провів практичні заняття, де студенти мали можливість особисто спробувати створення, редагування та використання цифрових навчальних відеоматеріалів. Науковий співробітник Вадим Петренко керував організацією занять з калькуляції маржинального доходу сільськогосподарського підприємства. Ці заняття включали виїзд до сімейного фермерського господарства для збору та обробки даних. Крім того, він репрезентував довідники планування підприємства KTBL, які є основою для розрахунків маржинального доходу в Німеччині.
       Організатори літньої школи не забули про ознайомлення з історією та культурою Баварії, тому всі учасники мали можливість відвідати такі чудові міста, як Ротенбург, Нюрнберг та Вюрцбург, що відзначаються своїм колоритом.

       Німеччина і Україна мають багато спільних інтересів у сфері освіти та науки. Обмін знаннями, культурними цінностями та передовими технологіями створить простір для розкриття потенціалу студентів та науковців обох країн. Взаємне збагачення нашої освітньої системи допоможе підготувати висококваліфікованих фахівців, які зможуть впроваджувати передові технології та ідеї для створення стійкого та інноваційного майбутнього.

       Щиро дякуємо професору Ральфу Шлаудереру та всім співробітникам Університету прикладних наук HSWT за надзвичайно цінний досвід, який отримали усі учасники, за продуктивну співпрацю, дружню та невимушену атмосферу, а також безмежну гостинність. Ми дуже вдячні за можливість перейняти європейський підхід та знання, які стануть незамінним доповненням нашої освітньої практики та дозволять нам розвиватись на новому рівні. Наша співпраця є надзвичайно цінною та плідною і ми сподіваємося на подальші спільні досягнення та успіхи!
 
Ольга ОРЕЛ,
викладач циклової комісії з комп’ютерної інженерії

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111