РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ: ОБМІН ДОСВІДОМ ТА СПІЛЬНІ РІШЕННЯ

       14 квітня відбулося розширене засідання циклової комісії з експлуатації машин і обладнання та фундаментальних дисциплін. Основними питаннями порядку денного були: узгодження вимог щодо виконання дипломних проєктів студентами випускних груп спеціальності «Агроінженерія» та обговорення марочного складу сучасної техніки, яку варто застосовувати студентам при виконання лабораторних і практичних робіт.
      З ознайомлення щодо порядку денного розпочав засідання голова циклової комісії Олександр Кириченко, який наголосив на тому, що метою зустрічі має бути конструктивне обговорення заявлених питань та прийняття спільних рішень.
       В ході тривалого обговорення були прийняті рішення щодо наповненості, ілюстратизації та оформлення пояснювальних записок, а також вимог до виконання технічних креслень дипломних проєктів.

      Викладач дисциплін «Основи охорони праці» та «Охорона праці в галузі» Альона Шкодин озвучила, що розділ пояснювальної записки з охорони праці повинен складатися з трьох підрозділів, в яких студенти окремо описують небезпечні фактори на проєктованій дільниці, засоби захисту та пожежогасіння, а також заходи щодо попередження аварійних і небезпечних ситуацій.

      Андрій Дворник, викладач дисципліни «Трактори і автомобілі», зазначив, що всі розрахунки, які здійснюються в дипломному проєкті, можна виконувати, застосовуючи електронні таблиці Microsoft Office або систему комп’ютерної алгебри Mathcad, що значно пришвидшить визначення результатів, а також, у разі виявлення помилок, буде можливість швидко провести заміну значень та в автоматичному режимі отримати правильний результат.

       Викладач дисципліни «Основи нарисної геометрії та інженерна графіка» Світлана Приходько наголосила на основних вимогах щодо оформлення графічної частини дипломних проєктів та навела приклади найпоширеніших помилок у оформленні пояснювальних записок. Крім того зазначила, що всі правила та вимоги до оформлення проєктів, викладені у відповідних методичних рекомендаціях, які розробленні і доступні для користування як студентам, так і викладачам.
       Під час розгляду другого питання викладач дисципліни «Машини та обладнання для переробки сільськогосподарської продукції» Наталія Лавська акцентувала увагу присутніх на тому, що на сьогодні існує багато виробників сільськогосподарської техніки, тому є необхідність виокремлення певного переліку та марочного складу машин для більш досконалого їх вивчення.

       В результаті дискусій був знайдений певний консенсус стосовно визначення відповідних марок сільськогосподарської техніки для їх вивчення та застосування при виконанні лабораторних, практичних занять, а також навчальних практик із спеціальності «Агроінженерія».
       Розширене засіданні циклової комісії було досить результативним, так як вдалося прийняти спільні рішення стосовно покращення освітнього процесу, виконання курсового та дипломного проєктування. Також присутні погодилися з тим, що подібні засідання є вкрай необхідними, особливо для викладачів фахових дисциплін, оскільки у вирі сучасних змін треба рухатися в ногу з часом, бути обізнаним і постійно слідкувати за розвитком техніки та технологій, щоб бути цікавими і корисними нашим студентам.
 
Олександр Кириченко,
голова циклової комісії з експлуатації машин і
обладнання та фундаментальних дисциплін

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111