Напередодні Міжнародного жіночого дня викладачки іноземної мови Тетяна Колесник та Ірина Іванченко для студентів ІІ курсу спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія» провели заняття на тему «She did it. Women-inventor», присвячене жінкам-винахідницям та їхньому внеску в науку і технології, яке не лише розширило знання студентів з англійської мови, а й стало джерелом натхнення та захоплення.
Розпочали роботу з обговорення винаходів, які змінили світ. Студенти згадували про відомих винахідників чоловіків, але, як виявилося, жінки винахідниці внесли не менший вклад у наше сучасне життя. Здобувачі освіти були здивовані тим фактом, що саме жінки винайшли такі важливі речі, як Wi-Fi, посудомийна машина, фільтр для кави та навіть гру «Монополія». Вони дізналися, що відома акторка Геді Ламарр разом із Джорджем Антейлом розробили технологію стрибкоподібної зміни частот, яка стала основою для Wi-Fi, Bluetooth і GPS. Історія Джозефіни Кокрейн викликала багато обговорень, адже вона створила першу посудомийну машину через необхідність швидкого миття посуду. Також студенти відкрили для себе історію Мелітти Бенц, яка винайшла фільтр для кави, що згодом став незамінним у щоденному житті багатьох людей. Найбільше здивування викликала історія Елізабет Магі, яка створила гру, що спочатку мала навчальну мету – продемонструвати наслідки монополізації ринку, а пізніше стала відомою під назвою «Монополія».
Після знайомства з історіями жінок-винахідниць студенти пограли в тематичну гру, під час якої вгадували автора того чи іншого здобутку, що викликало багато емоцій і цікавих дискусій. Також збагатили свою лексику новими словами, пов’язану з винаходами та наукою. Це заняття дало другокурсникам новий погляд на роль жінок у науці й техніці. Вони побачили, що геніальні ідеї можуть належати будь-кому, незалежно від статі, і що наука- сфера, яка відкрита для всіх, заняття виявилося цікавим, корисним і мотивуючим!
Ірина Іванченко, Тетяна Колесник,
викладачі циклової комісії
соціально-гуманітарних дисциплін