ШЛЯХАМИ ЗАКАРПАТТЯ

На травневі вихідні групи ОН151 та КН151 вирушили у подорож до найвіддаленішого міста на заході України – Ужгорода.

Пізнавальна екскурсія познайомила з історією, культурою, традиціями як міста, так і загалом Закарпатського регіону. Було цікаво дізнатися, що Ужгород – це місто на ріці Уж, адміністративний центр Закарпатської області та Ужгородського району, розташоване за 785 км від Києва, на кордоні зі Словаччиною. Ужгород є найменшим обласним центром країни, проте має багату і давню історію. Засноване в XI столітті, ставши фортецею роду Другетів, воно опинилося під владою Угорщини, а пізніше – Австро-Угорщини. Ужгород розвивався як промисловий та культурний центр Закарпаття. У 1919 році був столицею Підкарпатської Русі у складі Чехословаччини, 1945-го перейшов до УРСР.

Серцем Ужгорода є його замок, який має тисячолітню історію. Уперше фортеця згадується в хроніці «Діяння угорців». Заснування замку датується 9 століттям і пов’язується із легендарним князем Лаборцем. Надзвичайною є легенда про Білу Діву, у якій ідеться про те, що в XVII ст. володів замком капітан Другет. Слава про красу його доньки ширилася Закарпаттям і досягала навіть чужих країв. Польські війська князя Любомирського смерчем неслися краєм, підбираючись до Унгвара. У місто з таємною місією направився один з польських шляхтичів. Невідомо, як так сталося, але юна донька Другета закохалася в поляка і видала йому всі замкові таємниці. Коли розлючений батько дізнався про зраду доньки, він наказав замурувати її живцем у замкову стіну. З того часу душа дівчини не має спокою, блукає ночами коридорами білою тінню і шукає порятунку.

На території замку діє унікальна виставка-ретроспектива головних символів влади минулих епох, де зібрані вінці, корони, головні убори духовних та світських лідерів різних країн світу, континентів та епох, навіть зниклих цивілізацій. В експозиції представлено більше 70-ти шедеврів, частина з яких є оригіналами, а частина – копіями, репліками та реконструкціями, що знаходяться у музеях Австрії, Італії, Великобританії, Румунії, Єгипту та інших країн світу.

Численних туристів також приваблюють в Ужгороді костел, синагога та резиденція єпископа.

Наступним місцем туристичного шляху був Невицький замок, що неподалік Ужгорода. Розташований він у вузькій долині р. Уж. Історичних даних про виникнення його немає. Час будівництва припадає на другу половину ХIII ст. Уперше замок згадується в грамоті ХIV ст. як база народного повстання проти угорської корони.

Завершилася подорож у м. Мукачевому. Усі поверталися додому з великим багажем емоцій та вражень.

Наостанок хотілося б сказати: подорожуйте, пізнавайте нашу прекрасну і безмежну країну – Україну. Захоплюйтесь історією, творіть її самі і насолоджуйтесь життям!

Савченко Ірина,
викладач циклової комісії загальноосвітніх дисциплін

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111