СПІВБЕСІДА З КЕРІВНИЦТВОМ УНІВЕРСИТЕТУ:ПРІОРИТЕТНІ ЗАВДАННЯ РОЗВИТКУ У 2019 РОЦІ–ЯКІСТЬ ПІДГОТОВКИ, РЕАЛІЗАЦІЯ СТУПЕНЕВОЇ ОСВІТИ ТА ПОСИЛЕННЯ ЗВ’ЯЗКІВ ІЗ РОБОТОДАВЦЯМИ
Традиційно на початку нового року відбуваються співбесіди керівництва університету з керівниками структурних підрозділів.Їх метою є обговорення досягнень попереднього року, аналіз наявних проблем і узгодження планів розвитку на новий рік.
22 січня, в День Соборності України, про здобуткиНіжинського агротехнічного коледжу доповідала директор Олена Литовченко.
Вона зазначила, що у 2018 році успішно проведено акредитацію спеціальностей «Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва», «Обслуговування комп’ютерних систем і мереж» за
ОКР «Молодший спеціаліст», здійснено атестацію підготовки водіїв в МВС України; реалізовується ступенева система підготовки фахівців;відбулося нарощування кадрового потенціалу (збільшилася кількість штатних працівників з науковими ступенями, викладачів з педагогічними званнями та вищими кваліфікаційними категоріями);достойні показники в навчально-методичній та науковій роботі; педагогічні працівники коледжу є учасниками міжнародних та всеукраїнських конференцій, тренінгів, семінарів та майстер-класів, виставки передового педагогічного досвіду ДУ НМЦ «Агроосвіта»; є вагомі здобутки у спортивній діяльності.Одним із найважливіших здобутків 2018 року є покращенняматеріально-технічної бази закладу: зроблені капітальні ремонти і введені в дію нові лабораторії, придбане нове обладнання та комп’ютерну техніку для їх оснащення.
Крім того, Олена Володимирівна зауважила, що головними завданнями навчального закладу залишаються: забезпечення якості освіти, якісна профорієнтаційна діяльність, спрямована на формування контингенту студентів, та якісна практична підготовка майбутніх фахівців.
Директор коледжу здійснила ґрунтовний аналіз динаміки контингенту студентів навчальних закладів Чернігівщини та тих, що входять до структури університету, і відзначила, що в Ніжинському агротехнічному коледжі протягом останніхтрьох років проведення якісної профорієнтації сприяє збільшенню контингенту студентів.
Олена Володимирівна подякувала керівництву університету за підтримку, особливо протягом минулого року,зокрема у вирішенні фінансових питань, завдяки якій вдалося уникнути заборгованості по виплатам стипендій, заробітних плат, з оплати комунальних платежів. Але цей рік також викликає серйозне занепокоєння: нібито і в держбюджеті передбачено фінансування коледжів, проте кошторисиотримали лише на 10 місяців і зі значним дефіцитом, навіть для виплати стипендій і зарплат, оплати енергоносіїв.
Центральною темою обговорення стало забезпечення належної якості підготовки фахівців і забезпечення їх конкурентоспроможності. Саме на цьому акцентували увагу ректор Станіслав Ніколаєнко,проректор з навчальної і виховної роботи Сергій Кваша та інші учасники співбесіди.
Підсумовуючи звіти та представлені плани усіх відокремлених підрозділів, ректор Станіслав Ніколаєнко закликав акцентувати увагу в 2019 році на трьох основних завданнях:
1. Підвищувати якість освіти, без чого існування навчального закладу на сьогодні є невиправданим.
2. Удосконалювати практичну підготовку студентів, що робитиме їх конкурентоспроможними на сучасному ринку праці.
3. Активніше залучати до вирішення проблем закладу, розширення баз практик роботодавців, які стають повноправними учасниками сучасного навчального процесу у вишах.
За результатом співбесіди Станіслав Миколайович порадив звернутися до центральних та місцевих органів влади, депутатів різних рівнів щодо сприяння проходження студентами виробничих практик, подальшого працевлаштування, залучення коштів на проведення ремонтних робіт, закупівлю навчального та виробничого обладнання, вирішення інших нагальних потреб подальшого розвитку закладу.
Тетяна Шеїн,
заступник директора з навчально-виховної роботи