Однозначно, що живемо зараз в непрості часи: пандемії, війна, відсутність будь-якої стабільності. Події, що зараз відбуваються, ще раз підкреслюють, що опертись можемо лише на свої внутрішні цінності.
Ми звикли говорити, що страх, злість, тривога тощо – негативні емоції, щось погане. Проте насправді, це нормальні почуття, вони важливі та корисні для людини, як і будь-які інші. Аж до того моменту, коли людина повністю занурюється в цю тривогу, їй стає складно перемикатися з думок про минуле чи майбутнє на нинішній момент, коли вона перестає помічати, що насправді перебуває в безпечному місці й жодної загрози немає. Так виникає тривожність.
Поступово тривога починає контролювати наше життя настільки, що ми не можемо самотужки з нею впоратися. Людина перебуває в стані тривожності й начебто хотіла би позбутися цього відчуття, починає з ним боротися. А отже – ще більше тривожитися. В теперішній час велика кількість людей страждає тривожними розладами, панічними атаками. Велика частина з них тривогу заїдає ліками від тривоги, хтось їжею, хтось алкоголем чи наркотиками.
Для студентів першого курсу спеціальності «Агроінженерія» групи МН222 практичним психологом Іриною Савченко було проведено заняття з елементами тренінгу «Страхи, породжені війною. Техніки зцілення від страхів», під час якого студенти познайомилися з конкретними техніками первинної психологічної самодопомоги при панічних атаках та відчутті тривожності.
Тривожності можна позбутися, якщо навчитися навикам саморегуляції. Вибір завжди за нами: позбуватись, втікати від чогось нового та незрозумілого чи навпаки, йти йому назустріч, розвиватись, ставати кращою версією себе.
>
Ірина Савченко,
практичний психолог