Ще й досі в пам’яті деяких українців жевріє спомин про радянську добу. Навіть у довоєнний час з-поміж старших зрідка чулось, що за «тих» часів і ковбаса була дешевша, і жилось веселіше.
У межах вивчення навчальної дисципліни «Історія України» студенти групи ПН221 з’ясовували, чи так однозначно жилося за радянської влади, як про те згадувало старше покоління.
Площадкою для практичного дослідження стала територія музейної кімнати «Homo Sovieticus», що діє при НДУ ім. М. Гоголя. Тут на обмеженому просторі вдалося поєднати предмети побутового вжитку всього радянського періоду, зокрема України як його частини. Особливо примітними виявилися пам’ятки голодомору 1932 - 1933 років, епохи хрущовської «відлиги» та часів кризи радянського ладу. Майже в кожному з цих періодів відбувалося щось таке, що нищило український народ та його культуру. Бажаючі на дотик і на запах відчули всі «переваги веселого й заможного» радянського життя, яке за примітивними, часто вкраденими досягненнями ховало мільйони загублених життів.
Не менш актуальним виявився куточок російського окупанта, де з поміж усього представленого найбільше привертали увагу застарілі зразки радянського та низькоякісного китайського обладнання «другої армії світу».
Незважаючи на повітряну тривогу, здобувачі освіти вдало завершили відвідування музейної експозиції, особисто переконавшись у тому, що добробут радянського періоду та турбота про людину – це один із міфів, створених цією системою.
Микола СТРИКУН,
класний керівник групи ПН 221,
викладач дисципліни «Історія України»