01 квітня 2023 року студенти випускних курсів Ніжинського фахового коледжу НУБіП України спеціальностей «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» (група ЕН191) і «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (група АН191) в супроводі заступника директора з навчально-виховної роботи Тетяни Шеїн і викладача циклової комісії з електроенергетики та систем автоматизації, класного керівника випускної групи Романа Залозного здійснили профорієнтаційну поїздку до ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження НУБіП України.
Подібний захід було заплановано давно, але через воєнний стан та безпекову ситуацію в країні тривалий час профорієнтаційні заходи в більшості проводилися у онлайн-форматі і тільки зараз студентам-випускникам випала нагода особисто відвідати університет, познайомитися та поспілкуватися з керівництвом інституту і представниками кафедр, оглянути матеріально-технічну базу.
На Дні відкритих дверей були присутні близько 70 майбутніх вступників із 7 закладів фахової передвищої освіти: Бережанського фахового коледжу, Київського фахового коледжу міського господарства, Мирогощанського аграрного фахового коледжу, Ніжинського фахового коледжу, Немішаївського фахового коледжу, Прилуцького технічного фахового коледжу, Таращанського технічного та економіко-правового коледжу.
Традиційно перед початком офіційної частини заходу відбулось анкетування учасників Дня відкритих дверей з метою їх долучення до бази даних інституту «Вступ – 2023» та подальшого інформування абітурієнтів щодо етапів вступної кампанії, у тому числі термінів реєстрації електронних кабінетів і завантаження необхідних документів.
Відвідини почались із зустрічі з директором навчально-наукового інституту, доктором технічних наук, професором Віктором Каплуном та керівником департаменту навчання і розвитку компанії «ДТЕК-Мережі» Світланою Гошовською, під час якої говорили про особливості вступної кампанії 2023 року та умови вступу для випускників коледжів, дуальну освіту, можливість проходження практик на базі провідних компаній України, умови проживання в гуртожитку, спортивні секції тощо.
Далі була ознайомлювальна екскурсія лабораторіями навчальних корпусів № 8 і № 11. Представники випускових кафедр, які презентували освітні програми інституту, зробили все можливе, щоб не залишити байдужим жодного відвідувача: ознайомили майбутніх вступників зі змістом та компетенціями, які покладені в основу освітніх програм, за якими здійснюється підготовка фахівців ННІ; розповіли та продемонстрували роботу сучасних лабораторних стендів. Також серед основних місць комунікації з представниками кафедр, крім навчальних лабораторій, були й виставкові зони досягнень освітніх і наукових шкіл інституту.
Завідувач кафедри автоматизації та робототехнічних систем Віталій Лисенко разом із викладачами кафедри продемонстрували можливості опанування комп’ютерно-інтегрованими технологіями, робототехнічними комплексами та мікропроцесорною технікою. Студенти з великою зацікавленістю розглядали програмованих роботів та інше сучасне обладнання для проєктування складних автоматизованих систем тощо.
Завідувач кафедри електропостачання імені професора В.М.Синькова Олександр Гай надав цікаву інформацію про освітню програму «Інжиніринг електроенергетичних систем із відновлюваними джерелами енергії» спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».
Завідувач кафедри електротехніки, електромеханіки та електротехнологій Олександр Окушко та гарант освітньої програми «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» Олександр Синявський розповіли про сучасні лабораторні стенди, індивідуальні захисні засоби, виявлення і визначення місць пошкодження кабелів методом локаційного рефлектометричного осцилографування тощо.
У свою чергу, завідувач кафедри теплоенергетики Євгеній Антипов, професор Валерій Горобець та доцент Анатолій Міщенко ознайомили майбутніх вступників зі змістом та компетенціями, які покладені в основу освітньої програми «Теплоенергетика».
Знайомство з матеріально-технічною базою ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження зайвий раз підтвердило глибоку співпрацю кафедр з роботодавцями, що дає можливість майбутнім студентам інституту опановувати і в майбутньому мати справу з надсучасним обладнанням і технологіями.
Дякуємо керівництву і науково-педагогічним працівникам ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження НУБіП України за чудову організацію заходу, надзвичайно приємне спілкування та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!
Тетяна ШЕЇН,
заступник директора з навчально-виховної коледжу