Протягом листопада місяця на базі Ніжинського міського молодіжного центру проходило навчання у рамках проєкту «Стартуй: кар’єра та власна справа», що реалізувувався ГО «Молодіжна Платформа» за сприяння Норвезької ради у справах біженців (NRC) в Україні та за фінансової підтримки Норвезької агенції з розвитку співробітництва (NORAD), активними учасниками якого стали студенти Ніжинського фахового коледжу НУБіП України Добривечір Ангеліна, Овдієнко Максим,студенти другого курсу спеціальності «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» групи АН231, Бойко Владислав, Чульцов Олег, студенти третього курсу спеціальності «Комп’ютерна інженерія» групи КН221, Крапивний Богдан, Пахно Артем, студенти четвертого курсу спеціальності «Комп’ютерна інженерія» групи КН211.
Даний проєкт був розподілений на два тренінги: «Стартуй кар'єру» та «Стартуй власну справу», одним із напрямків яких є розвиток скілів молоді щодо працевлаштування та досягнення кар'єрного успіху.
Програма тренінгу «Стартуй кар'єру» була орієнтована на розвиток особистісних компетенцій учасників, де опрацьовувалися навички комунікації, критичного мислення та управління часом. Особливий акцент робився на вирішенні конфліктних ситуацій та використанні креативних підходів у роботі. Крім цього, учасники заходу вчилися проводити аналіз своїх сильних сторін та готуватися до інтерв’ю з роботодавцями. Даний тренінг тривав 17 годин і включав багато практичних завдань, які допомогли всім учасникам розвинути впевненість у власних силах.
Під час тренінгу «Стартуй власну справу» учасники більше познайомилися з особливостями конкретних підприємств; пошуком ідей для започаткування та розвитку власної справи; бізнес-канвансом; юридичними аспектами підприємницької діяльності. Також мали можливість дізнатися, як ефективно використовувати фінансові та людські ресурси для розвитку власної справи. Зокрема, опанували навички розробки бізнес-ідеї, її аналізу та просування. Однією з головних тем було юридичне підгрунття діяльності, що включало складання договорів, ведення звітності та захист прав стартаперів. Тренінг тривав 12 годин і за цей час учасники відчули себе частиною справжньої команди підприємців.
Даний проєкт став для нас, учасників, важливим кроком на шляху до майбутньої професійної реалізації. Ми не лише отримали сертифікати, які підтверджують здобуті нами знання, але й надихнулися новими ідеями для особистісного й професійного розвитку.
Максим Овдієнко,
студент відділення технічно-енергетичних систем та
засобів автоматизації, учасник проєкту