СВІТЛО БУДЕ!

       Масові обстріли росією цивільної інфраструктури України призвели до значного дефіциту електроенергії в країні, внаслідок чого українські підприємства та організації стикнулись з регулярними відключеннями електропостачання. Були ситуації, коли світло в офісах, установах, закладах освіти та виробничих приміщеннях було відсутнє протягом декількох діб, великий проміжок минулої зими та весни українські компанії працювали в режимі планових відключень електроенергії.  Ймовірно, в такому режимі ми можемо працювати і цей зимовий період.
       У межах спільного проєкту благодійної організації «Шведський центр допомоги», шведського фонду «Ukrainahjälpen Filippus», Sweden Help East, Power Up Ukraine 18 генераторів потужністю 12 кВт передані закладам освіти Чернігівської області. Завдячуючи Управлінню освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації в особі начальника управління Юрія Музики обладнання для зміцнення енергонезалежності отримав і ВСП «Ніжинський фаховий коледж НУБіП України» .
       Загалом, для тих, хто цікавиться технічною стороною використання дизельних генераторів, можна відмітити такі позитивні сторони: дизельні генератори забезпечують безперервний рівномірний потік напруги на інших пристроях, що дозволяє регулювати коливання. Вони призначені для стабільного використання та мають меншу кількість рухомих частин на відміну від інших типів генераторів. А отже, вони не так часто потребують технічного обслуговування та ремонту. Дизельні генератори більш заощадливі, ніж бензинові, це забезпечує довшу тривалість робочого циклу при однаковій потужності.    Дизельне паливо дешевше, ніж бензин, тому дизельні генератори дешевші у використанні. Частково це пов’язано з тим, що дизельні двигуни не мають свічок запалювання або карбюраторів. Основною постійною вимогою до обслуговування дизельного двигуна є регулярна заміна мастила.
       Також однією з переваг таких видів генераторів є його довговічність. Крім того, дизельне паливо менш легкозаймисте в порівнянні з бензином.
       Однією з найпоширеніших причин пошкодження дизельних генераторів є їх недостатня завантаженість, вони працюють більш ефективно саме на великій потужності. Під час виконання задач при низькій потужності можуть виділяти вуглекислий газ, в результаті чого сажа і залишки невикористаного пального можуть накопичуватися і забивати поршневі кільця генератора. Для уникнення цього необхідно використовувати такі генератори приблизно на 70% від максимального навантаження. І хоча ці генератори становлять високу вартість, однак вони є надійним джерелом електроенергії, що покращить надійність роботи підприємства чи установи.
       Під час навчальної практики «ТО і ремонт електрообладнання» під керівництвом провідного інженера, викладача Руслана Кубрака студентами групи ЕН-201, ЕН-212ск було проведено ряд заходів для першого пуску та введення в експлуатацію дизельного генератора MDG12S-3.  Студенти мали змогу ознайомитися з основними вузлами та механізмами електростанції, вивчили її експлуатаційні характеристики. Запустивши в роботу дизельний двигун внутрішнього згорання,  побачили порядок дій для подачі напруги в електромережу.  Отримавши такі практичні навички на прикладі генератора коледжу, наші студенти четвертого курсу зможуть з легкістю ввести в експлуатацію будь яку іншу електростанцію.

 
Олена Литовченко,
директор коледжу
Руслан Кубрак,
провідний інженер, викладач циклової комісії
енергетики та систем автоматизації

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111