Лютий місяць багатий на свята ІТ-фахівців. Зокрема, у вівторок другого тижня лютого (у цьому році ця дата припала на 11 лютого) в усьому світі відзначається День безпечного Інтернету. На честь запуску у 1946 році першого електронного цифрового комп’ютера ENIAC, який реально працював і здійснював обчислення, 14 лютого святкується День комп’ютерника. 28 лютого – День ІТ-шника або День мережевого кабелю. 29 лютого (у звичайний рік 28 лютого) – День оверклокера.
У рамках цих свят у коледжі проходив тиждень циклової комісії з комп’ютерної інженерії, який дав змогу викладачам і студентам продемонструвати свої досягнення та рівень знань, пізнати радість спілкування та колективної роботи, виявити активність та наполегливість у досягненні поставленої мети.
10 лютого в НАТК було проведено І етап ХІІІ Всеукраїнської олімпіади з інформатики та комп’ютерної техніки серед студентів 1, 2, 3 курсів ЗВО І-ІІ р.а. Вісім студентів різних курсів та спеціальностей змагалися за перемогу. Під час змагання студентам були надані практичні завдання із MS Word, MS Excel, MS Access, а також винесені тестові завдання з тем: операційні системи, комп’ютерні мережі, віруси, архівація та архітектура комп’ютерів. Переможцем став студент групи КН-191 Денис Єсипенко.
11 лютого студенти групи КН-161 приєдналися до онлайн-уроку «Інтернет: як безпечно грати, навчатися і працювати», який організували Програма Мережних академій Cisco, Кіберполіція України та провідні університети країни. Для одержання сертифіката учасники вебінара проходили тестування.
Також 11 лютого для студентів групи КН-171 було проведено ознайомчу екскурсію до ПП «3D Print», де вони побачили як відбувається 3D друк та лазерне гравіювання. Дякуємо працівникам приватного підприємства за теплу зустріч, цікаву та пізнавальну розповідь про специфіку їхньої роботи та бажаємо процвітання та успіхів!
12 лютого для студентів групи КН-181 викладачем, к.пед.н. Ольгою Орел було проведено майстер-клас на тему «Фундаментальні принципи побудови комп’ютерів», на якому учасники мали змогу зібрати комп’ютер, використовуючи програмне забезпечення Мережної академії Cisco «VA-Desctop-4PC».
12 лютого серед студентів спеціальності «Комп’ютерна інженерія» проведено гру «Що? Де? Коли?», у якій змагалися три команди. У ході напруженої боротьби з відривом у 0,5 бали перемогу виборола команда з учасниками: Олександр Шостак КН-161, Назарій Філяк КН-171, Костянтин Конівненко КН-181, Денис Єсипенко КН-191.
13 лютого викладач Дмитро Кочур провів майстер-клас «Обжим мережевого кабелю «вита пара», на якому студенти групи КН-171 вивчили будову чотирижильного і восьмижильного кабелю та специфіку їх обжиму, а також попрактикувалися в їх обжимці. Правильність виконаної роботи перевіряли на тестувальниках.
14 лютого була проведена гра-конкурс «SMART STUDENT» для студентів спеціальності «Комп'ютерна інженерія», метою якої було визначити студента, який найкраще володіє теоретичними знаннями та практичними навичками зі спеціальності. У ході першого відбіркового туру, який проходив з використанням ресурсу Kahoot! і смартфонів, визначилися вісім учасників другого туру. Другий тур «Розшифруй ребус» дав можливість студентам проявити логічне мислення, увагу та знання термінів з комп’ютерних дисциплін. Перемога однієї команди визначила учасників наступних турів. Ними стали: Катерина Гунько (група КН-161), Юлія Проценко (група КН-161), Дмитро Смоляр (група КН-161) та Ілля Петренко (КН-171).
У фінал вийшли дівчата групи КН-161 Катерина Гунько та Юлія Проценко. У фінальному конкурсі потрібно було правильно розмістити складові компоненти на материнській платі. Боротьба була напруженою. У результаті перемогу здобула студентка групи КН-161 Юлія Проценко. Вона у цьому році стала кращою за професією серед студентів спеціальності «Комп’ютерна інженерія», заслужено перемогла і отримала цінний приз – USB-накопичувач.
Цей захід став підсумком проведення тижня циклової комісії з комп’ютерної інженерії. Переможців нагородили сертифікатами та солодкими призами. Дорогі студенти, бажаємо вам успіхів у навчанні та бути активнішими!
Дякуємо студентам і викладачам за ініціативність, високий рівень підготовки, старанність і гарний настрій! Так тримати!
Анна Калініченко, голова циклової комісії
з комп’ютерної інженерії