ТРЕНІНГ «ЧОЛОВІЧИЙ ТА ЖІНОЧИЙ ПОГЛЯДИ НА МІЖОСОБИСТІСНІ СТОСУНКИ» Це правда, що жінки та чоловіки по-різному сприймають світ. Еволюція чоловіків і жінок проходила неоднаково: чоловік полював, а жінка збирала харчі; чоловік захищав, а жінка пильнувала дім. Отож, еволюція як тіла, так і мислення у чоловіків і жінок від самого початку йшла різними шляхами. Щодня чоловік відважно вибирався у небезпечний, ворожий світ, ризикував своїм життям, полюючи, приносив їжу жінці та дітям, захищав їх від лютих звірів і ворогів.
Жінка мала стежити за дітьми й вчасно розпізнавати ознаки небезпеки, що насувається. Еволюція гранично поділила функції: він – добувач, вона – берегиня. Саме тому жінок більше цікавить, що поблизу, безпосередньо біля неї – будинок, деталі облаштування, інтер'єр, близьке оточення. Чоловіків, навпаки, цікавлять предмети і явища, ніяк не пов'язані між собою. Із самого дитинства увага дівчат не поширюється так далеко, як у хлопців, проте у свідомості відображається ретельніше й детальніше.
Мозок дівчат запрограмований таким чином, щоб реагувати на людей та обличчя, а мозок хлопчика реагує, насамперед, на об'єкти і їх форму. Деякі дослідження довели: хлопці люблять речі, дівчатка – людей. Так, дівчата вже у віці 12 тижнів спроможні відрізнити свою родину від незнайомих людей, а хлопці цього зробити не можуть. Натомість хлопці в такому віці швидше знайдуть очима свою іграшку. Усі ці особливості проявляються і в дорослому віці: так, жінки більше уваги приділяють деталям, а чоловіків більше цікавить кінцева мета; чоловік любить очима – жінка вухами.
Інколи й справді здається, що жінки та чоловіки живуть у паралельних світах. Жінки життєві негаразди переживають емоційно, чоловіки ж у будь-яких ситуаціях "вмикають" логіку. Чому ми такі різні? Це наслідок виховання, генів чи ще чогось? Розібратися з цими питаннями ми намагалися під час тренінгу «Чоловічий та жіночий погляди на міжособистісні стосунки», який проводився для студентів I курсів (групи ОН171 та КН171) 28 лютого, для студентів II курсу (група ОН161) – 1 березня. Студенти працювали в групах; виконували різноманітні завдання «Дівчата та хлопці – два світи», «Знайомство», «Побачення»; малювали; фантазували; поєднували різні ролі. Зворотній зв'язок на тренінгу довів наступне: як і в далекі часи всі дівчата хочуть бачити біля себе успішних, відповідальних, сильних, з почуттям гумору хлопців, поряд з якими вони почували б себе як за кам’яною стіною, а хлопцям не вистачає у дівчат тієї самої жіночності, співчутливості й доброти, без якої образ жінки був би неповним. В завданні, яке потребувало описати та порівняти зовнішню красу людини з внутрішньою, всі учасники тренінгу віддали, безперечно, перевагу красі внутрішній. Саме це говорить про те, що наші студенти вміють оцінити, проаналізувати й зробити належні висновки. Попереду весна – пора кохання. Хлопці, будьте турботливими й уважними до дівчат, а дівчата не забувайте: «та краса, що зовні – неповная краса, краса душі – справжня нагорода!»
Дякуємо Анастасії Матвієнко – практикантці коледжу, студентці НДУ ім. М.Гоголя за допомогу в організації та проведенні тренінгу, а також студентам груп ОН171, КН171 та ОН161 за їх безпосередню участь.
Ірина Савченко, практичний психолог