В Україні рівень смертності та травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод є одним з найвищих у Європі. Дорожні пригоди є однією з найпоширеніших причин смертності серед дорослого населення і другою причиною смертності осіб у віці від 5 до 20 років. Відповідно до плану заходів Тижня циклової комісії загальнотехнічних дисциплін 05 квітня викладачами коледжу Станіславом Дейнекою та Альоною Шкодин для студентів академічних груп МН161, АН161 і КН161 було організовано й проведено тренінг щодо надання первинної медичної допомоги при дорожньо-транспортній пригоді.
Якщо ДТП відбулася і є постраждалі, дуже важливо правильно й вчасно надати першу медичну допомогу. Саме тому для викладачів коледжу першочерговим завданням було навчити студентів під час тренінгу надавати допомогу уявним постраждалим. Щоб учасники заходу не розгубилися в реальних умовах, їх знання закріплялися на практиці в умовах, максимально наближених до реальних.
Перша допомога включає сукупність простих і доцільних дій, спрямованих на збереження здоров'я та життя потерпілого. За час тренінгу студенти добре запам’ятали, що по-перше, необхідно винести потерпілого з місця події. По-друге, оглянути ушкоджені ділянки тіла, оцінити стан потерпілого, зупинити кровотечу і обробити ці ділянки. Потім необхідно іммобілізувати переломи і запобігти травматичному шокові.
При наданні першої долікарської допомоги студенти і викладачі керувалися такими принципами як правильність і доцільність, швидкість, послідовність дій, рішучість і спокій.
Сподіваймося, що отримані знання й практичні навички будуть корисними для учасників заходу, але не знадобляться у реальному житті.
Станіслав Дейнека,
викладач циклової загально технічних дисциплін