У ЗАКЛАДІ ВИЩОЇ ОСВІТИ ВИХОВАННЯ – ПРІОРИТЕТ

«… Викладачу треба не лише
підраховувати кількість знань,
умінь, навичок, які за відведені
години засвоїв студент, а й думати
про те, яку людину ми виховали
у вищому навчальному закладі»
Станіслав Ніколаєнко
     14 лютого відбувся завершальний день роботи циклу науково- методичних практичних семінарів науково-педагогічних та педагогічних працівників «Аграрна освіта – 2018» до 120 річниці НУБіП України, участь у якому брали представники гуманітарно-педагогічного факультету НУБіП України на чолі із завідувачем кафедри педагогіки, доктором педагогічних наук Русланом Сопівником – справжні фахівці своєї справи. Колеги з університету не просто ділилися думками та досвідом щодо підвищення педагогічної майстерності, потреб особистості у контексті формування здорового способу життя, але й репрезентували наукові праці своєї кафедри, зокрема Програму виховання студента «Фахівець, громадянин, патріот», які  передали в подарунок до бібліотеки нашого навчального закладу.
     «Ми мусимо не лише готувати висококваліфікованих фахівців, а й дбати про моральне здоров’я молоді, підготовка фахівця має спрямовуватися на виховання Людини», – наголосив під час зустрічі Руслан Сопівник. Під час доповіді Руслан Васильович акцентував увагу на необхідності вивчення студентами історії навчального закладу, у якому вони мають честь навчатися, його традицій; будувати зі студентами відносини лише на партнерських умовах. Наголосив на тому, що необхідно звертати увагу на досягнення Ніжинщини й Чернігівщини, а також знати імена тих людей, що пославили свій край; пробуджувати почуття гордості за свій навчальний заклад, країну в цілому. Звертаючись до наставників академічних груп, порадив приділяти більше уваги спілкуванню зі студентами, організації екскурсій та подорожей, ознайомленню з  археологічними та історичними надбаннями своєї країни. Порекомендував  з метою підвищення фахового рівня проводити екскурсії на провідні агропідприємства. На завершення       висловив побажання виховувати в підростаючого покоління ті риси та якості, якими має володіти всебічно розвинений та конкурентоспроможний фахівець.
     Професор кафедри соціальної педагогіки та інформаційних технологій в освіті, доктор педагогічних наук Ірина Сопівник поділилася з присутніми роздумами про те, що для викладачів студенти наших навчальних закладів мають бути найкращими, тому що є соціально-спрямованими; якщо вони вміють працювати фізично й готові нести відповідальність за свої вчинки, то ніколи не будуть егоїстично налаштованими. Але викладач, наставник академічної групи повинен постійно працювати над собою і не тільки «повчати» студентів, а й бути готовим навчатися в них: переглядати методи й форми викладання, звертати увагу на мотивацію й самостійну підготовку студентів; застосовувати в навчальному процесі сучасні інформаційні технології, враховуючи потреби й інтереси, рівень вихованців, підлаштовуватися під них, а не думати про особисті зручності. Дуже важливою є побудова таких довірливих  стосунків зі студентами, щоб вони хотіли й могли звертатися до наставника за допомогою, порадою, відчували підтримку від нього. Також Ірина Віталіївна зупинилася на профілактиці девіантної поведінки серед молоді, вказавши головні причини її виникнення й наголосивши на важливості саме професійного підходу у профілактичній роботі щодо вирішення подібних питань.
     Професор кафедри педагогіки, доктор педагогічних наук Вікторія Кручек пояснила, як краще можна зрозуміти один одного в аспекті «викладач-студент», як правильно будувати взаємовідносини в колективі, наскільки важливо при цьому бути уважними до оточуючих (як колег, так і студентів). Вікторія Аркадіївна в ігровій формі наводила приклади того, чим одна людина відрізняється від іншої, при цьому наголосила,   що саме ця «інакшість» дає нам можливість розвиватися, змінюватися, прагнути бути кращими, конкурувати з іншими. Учасники семінару мали гарну можливість не тільки взяти участь в обговореннях та черговий раз під новим ракурсом поглянути на роль викладача вищої школи, але й безпосередньо стати учасниками тренінгів, вправ, які пропонувалися.
     Крім участі в роботі семінару, в рамках проведення профорієнтаційної роботи гості з університету, користуючись нагодою, зустрілися зі студентами випускних груп, яких ознайомили з можливістю продовження навчання за ступеневою системою на гуманітарно-педагогічному факультеті НУБіП України.
     Сподіваємося, що проведення таких цікавих і, в першу чергу, корисних зустрічей у подальшому буде доброю традицією для наших навчальних закладів.
 
 
Тетяна Шеїн,
заступник директора з навчально-виховної роботи

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111