Українські чудеса

Українські чудеса 30 вересня – 1 жовтня студенти групи ОН-151 на чолі з куратором Оленою Ковтун відправились у подорож до одного з чудес України: Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець» та Державного історико-архітектурного заповідника «Хотинська фортеця».

Є міста, про які не знаєш, що б цікавого за них розповісти. А є такі, за котрі не знаєш, з чого ж починати розповідати.

Місто Кам'янець-Подільський розташоване у центрі Волинсько-Подільської височини, на річці Смотрич - лівій притоці Дністра (Хмельницька область).

Воно складається з кількох частин: Старого та Нового міста, Руських і Польських фільварок (Карвасар, Видрівки, Підзамча). Старе місто – найбільш цікава для туристів частина Кам’янця-Подільського. Саме до нього йдуть за можливістю поринути в історичне минуле. Тут знаходиться близько 200 історико-архітектурних пам’яток.

Старе місто побудовано на скелястому півострові площею близько 120 га. Його називали «містом трьох націй», оскільки тут мешкали українці, поляки і вірмени.

За старим містом відкривається фантастичний краєвид замку. Всередині замку є декілька музеїв. Позаду старого замку є ще руїни, які називаються Новим замком.

Перші згадки про фортецю походять з ХІІ ст. Літопис приписує будівництво кам’яного замку литовським князям Коріатовичам, які в середині XIV ст. заволоділи Поділлям, а близько 1374 року зробили Кам’янець столицею свого князівства. Тому на початку XVI ст. було зведено і перебудовано 12 башт Старого замку. Цікаво, що кожна з башт Кам’янець-Подільської фортеці має свою назву й історію.

Хотин, що приваблює туристів з усього світу, одне з найдавніших міст України. На початку XI ст. київський князь Володимир Великий створив систему прикордонних фортець на заході й півдні своєї держави, у тому числі Хотин.

Назва міста, ймовірно, походить від дієслова «хотіти»: це місце було завжди бажане для древніх поселенців, вони завжди хотіли жити у цьому красивому і багатому краї (інші версії пояснюють походження назви міста від слов'янського імені Хотин або від імені вождя даків Котизона).

Перша кам'яна фортеця була невеликою. Вона була розташована на самому мисі, там де сьогодні стоїть північна башта, і простягалася на південь до теперішнього комендантського палацу. Впродовж століть ця фортеця була таким собі «Феніксом», її неодноразово піддавали реконструкції та розширенню, вона потерпала і зазнавала руйнації від рук завойовників і знов відбудовувалася.

У Хотинській фортеці проводилися зйомки багатьох популярних художніх фільмів: «Гадюка», «Захар Беркут», «Балада про доблесного лицаря Айвенго», «Три мушкетери», «Чорна стріла», «Стара фортеця», «Стріли Робін Гуда». Серед недавніх – екранізація кіностудією їм. Олександра Довженка твору відомого українського письменника Юрія Мушкетика «Яса». Олена Ковтун, куратор групи ОН-151.

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111