24 лютого 2022 року стало днем, який змінив хід історії України та світу: росія розпочала повномасштабну військову агресію, спрямовану на знищення української державності, культури та нації.
Сьогодні, 19 листопада, Україна відзначає трагічну та водночас героїчну дату – 1000 днів із початку повномасштабного вторгнення росії. Цей період став справжнім випробуванням для кожного українця, змусивши переосмислити цінності, подолати страх і об'єднатися заради перемоги.
За ці 1000 днів Україна пройшла через жахіття війни, але водночас довела, що незламність духу, єдність народу та міжнародна підтримка можуть стати основою для перемоги. Ці 1000 днів – саме той час, коли кожен українець, незалежно від свого віку, професії чи місця проживання, став невід'ємною частиною боротьби за незалежність та гідність. Цей період нерівного протистояння, де ворог переважає за чисельністю та ресурсами, але не здатний подолати нашу незламність, віру та готовність боротися до перемоги.
Героїчна боротьба Українського народу проти московської агресії за свою свободу та незалежність, національну гідність триває вже десять років. Ці роки стали одним із найважчих десятиліть у нашій історії, коли український народ і держава сплатили і продовжують сплачувати дуже високу ціну – передусім життями та стражданнями своїх синів і доньок.
З нагоди 1000 днів війни в Україні у Ніжинському фаховому коледжі НУБіП України було організовано просвітницькі та виховні заходи: круглий стіл «Відлік мужності: 1000 днів війни за свободу», який розпочався із загальнонаціональної хвилини мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Далі модератор круглого столу Володимир Шевченко, викладач дисципліни «Історія України», представив увазі учасників зустрічі історичні передумови російської імперіалістичної агресивності, котра існувала століттями і регулярно себе проявляла по відношенню до України. Завжди росія, чи то царська, чи більшовицька, з особливою жорстокістю поводилася з українським населенням, в якому бачила непокору чи, навіть, відмінність від росіян. Радянський період перебування України в СРСР комуністичне керівництво використало для повного знищення історичної пам’яті про неодноразові акти агресії росії проти України. Більше того, активно нав’язувалися міфи щодо «братської» дружби, про недолугість української мови, культури та держави.
24 лютого 2022 року російська федерація показала своє справжнє обличчя. Відкрита агресія стала реальністю, котру ми повинні запам’ятати і зберегти в історичній пам’яті.
Учасники круглого столу мали можливість переглянути документальні відеокадри окупованої Чернігівщини в період з лютого по березень 2022 року.
Викладач дисципліни «Історія України» Микола Стрикун нагадав присутнім про найуспішніші дії Збройних Сил України за 1000 днів повномасштабної війни проти російської агресії.
Головними учасниками зустрічі стали студенти другого курсу спеціальності «Агроінженерія» Артем Галета, Максим Качур, Андрій Кубрак, Ілля Слюсар, Дмитро Біда (група МН232), студент другого курсу спеціальності «Комп’ютерна інженерія» Максим Гризун (група КН231), студенти другого курсу спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» Олег Бахметов, Антон Іващенко (група ЕН2321), студент третього курсу спеціальності «Транспортні технології (на автомобільному транспорті)» Артем Кузютін (група ПН221), студентка третього курсу спеціальності «Комп’ютерна інженерія» Наталія Гомоляко (група КН221), студентка четвертого курсу спеціальності «Комп’ютерна інженерія» Анастасія Зима (група КН211), які стали безпосередніми свідками подій цієї страшної війни: хтось з родинами опинився на окупованій території та бачив присутність військових ворожої армії, хтось переховувався у сховищах під час повітряних тривог або зазнав фізичних та психологічних страждань. Кожен, розповідаючи про жахливі події, які довелося пережити від початку війни, перш за все звертав увагу на власний емоційний стан, оскільки забути це не можливо ніколи, скільки б часу не минуло.
Студенти коледжу поклали квіти до Пам’ятного знаку «Герої не вмирають», вшанувавши хвилиною мовчання пам'ять усіх, хто героїчно боронив рідну землю зі зброєю в руках, хто загинув, захищаючи суверенітет та територіальну цілісність України.
Ці 1000 днів стали для нас випробуванням, яке ми пройшли з гідністю. Вони змінили нас, зміцнили віру в себе і здатність протистояти труднощам. Попри втрати й біль, ми стали сильнішими, згуртованішими, більш рішучими у боротьбі за своє майбутнє. Цей період довів, що ми здатні вистояти перед будь-якими викликами, зберігши свою ідентичність і прагнення до свободи.
1000 днів війни довели: Україна бореться не тільки за свою незалежність, а й за демократичні цінності світу. Ця боротьба має високу ціну, але її мета – свобода, гідність та мир.
«Ми ніколи не підкоримося. Україна переможе, бо її захищають люди, які вірять у свою країну», – Володимир Зеленський.
Ми вдячні нашим героям за їхню відданість,
а родинам загиблих – за силу і терпіння.
Їхній подвиг назавжди залишиться у серцях українців.
Слава Україні! Героям Слава!
Презентація до перегляду (pdf)
Володимир Шевченко,
Микола Стрикун,
викладачі дисципліни «Історія України»