ВІДЗНАЧАЄМО ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

       9 листопада кожного року відзначається День української писемності та мови. Примітно, що свято збігається з днем пам'яті преподобного Нестора Літописця, який стояв біля витоків української писемності та був першим істориком Київської Русі. Сенсом всього його життя була книжкова справа.

       На сьогоднішній день ведуться дослідження щодо походження української писемності. Існує версія, що на території України було кілька її варіантів. У Північному Причорномор'ї користувалися абеткою, схожою на грецьку та латину, а в східних регіонах – значками сарматів, які мали схожість з грузинської азбукою.Сучасна літературна українська мова з'явилася у XVIII столітті. Першим твором, написаним з її використанням, вважається «Енеїда» І.П. Котляревського. Остаточно закріпив розмовну українську мову в літературних творах Т.Г. Шевченко.

       На жаль, доля української мови складалася непросто, на її шляху стояли численні перепони, створювані російською владою,  які ставили за мету знищити все українське.

        Саме про цей непростий  період існування української мови розповів студентам Ніжинського агротехнічного коледжу «Скорботний календар української мови».

       Також традиційно в навчальному закладі напередодні 9 листопада пройшов вечір шанувальників поетичного слова.

Долучилися студенти та викладачі  коледжу і до написання ХІХ Всеукраїнського диктанту національної єдності.

       Насамкінець хотілося б додати: варто докладати зусиль, аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася. Нею варто розмовляти, писати, послуговуватися будь-де. В іншому разі вона стане виключно «солов’їною».
Ольга Кисла, викладач української мови

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111