07 листопада в онлайн форматі відбулося спільне засідання обласних методичних об’єднань викладачів загально-технічних і спеціальних дисциплін та викладачів інформатики та програмування ЗФПО Чернігівської області. Традиційно до участі в заході долучилися викладачі циклової комісії з комп’ютерної інженерії Ніжинського фахового коледжу НУБіП України Анна Калініченко, Дмитро Кочур та Євген Іванов; викладачі циклової комісії експлуатації машин і обладнання та фундаментальних дисциплін Олександр Кириченко, Андрій Дворник, Андрій Комаров, Сергій Топчій, Володимир Мошко, Альона Шкодин; викладачі циклової комісії з електроенергетики та систем автоматизації Роман Залозний, Наталія Соломко, Михайло Олешко; викладач циклової комісії з транспортних технологій Світлана Приходько.
На початку засідання до учасників зустрічі з вітальним словом звернулася голова обласного методичного об’єднання викладачів загально-технічних та спеціальних дисциплін Тетяна Ковальова, яка довела до відома присутніх основні напрямки роботи ОМО у 2024-2025 н.р. та ознайомила з питаннями порядку денного.
Надія Ворожбит, голова обласного методичного об’єднання викладачів інформатики та програмування, презентувала доповідь на тему «Самоосвіта як елемент підготовки фахового молодшого бакалавра ІТ-сфери в умовах сьогодення», в межах якої співдоповідачка Євгенія Хоменко, студентка ВСП «Фаховий коледж транспорту та комп’ютерних технологій НУ «Чернігівська політехніка», презентувала власний проєкт «Серце для лапок».
Продовженням порядку денного стала доповідь голови циклової комісії з комп’ютерної інженерії Анни Калініченко «Використання технологій віртуальної реальності у підготовці фахових молодших бакалаврів з комп’ютерної інженерії», в якій спікер поділилася власним досвідом застосування окулярів віртуальної реальності під час проведення практичних занять у студентів спеціальності «Комп’ютерна інженерія». Особливу увагу було приділено шолому Oculus Quest 2, який дозволяє студентам безпечно працювати з віртуальними об’єктами та симуляціями, надаючи практичний досвід у навчальних лабораторіях. Також було акцентовано увагу на системних вимогах до комп’ютера, описано процес підключення до нього окулярів та встановлення необхідного програмного забезпечення. На завершення доповіді було розглянуто та обговорено переваги і недоліки використання технології віртуальної реальності.
Голова циклової комісії дизайну ВСП «Чернігівській фаховий коледж інженерії та дизайну Київського національного університету технологій та дизайну» Ольга Сімонова ознайомила присутніх із інноваційними підходами до формування авторської концепції дизайнерського проєкту за допомогою комп’ютерних технологій.
Усі доповіді були змістовними, цікавими і досить актуальними, тому не дивно, що викликали жваве обговорення присутніх.
Анна Калініченко,
голова циклової комісії з
комп’ютерної інженерії