ВИЗНАЧНІ МІСЦЯ СТАРОДАВНЬОГО НІЖИНА

       15 вересня для студентів нового набору групи ОН211 спеціальності «Облік і оподаткування» класним керівником Альоною Шкодин було проведено оглядову екскурсію містом «Визначні місця стародавнього Ніжина».
       Уперше у писемних джерелах Ніжин згадується в літописі «Повість минулих літ». Вважається, що перша назва міста була «Ніжатин» (від давньословянського чоловічого імені «Ніжата»), а місцевість носила назву «Ніжатина Нива». Хоча, існує й інша версія, за якою битва між руськими князями відбулася на незжатій ниві. Після чого так і почала називатися місцевість, де розташований теперішній Ніжин.
       Сучасний Ніжин – одне з небагатьох міст України, яке зберегло планування та забудову XVII – XVIII ст. і характерні риси свого історичного минулого, про яке ми повинні завжди пам’ятати.

       Стартувала екскурсія традиційно від центру міста, пам’ятника Т.Г.Шевченку, який неодноразово приїздив до міста Ніжина.
       Дорогою до наступної пам’ятки студенти згадували історичні події, які відбувалися у нашому місті. Насамперед, «чорну раду» 1663 року, на якій обирався гетьман Лівобережжя. Ця подія за архівними документами відбулася саме на площі біля Миколаївського собору.
       Храм Святого Миколая Чудотворця – це самобутній і неперевершений витвір міських будівничих 1640-х років у стилі українського козацького бароко. За легендою, саме цей собор споруджено на честь чудодійного спасіння міста від турків іконою Святого Миколая. Із площі біля Миколаївського собору відкривається неймовірна краса історичної частини міста. Під екскурсії студентки поринули в історію, уявляючи події та зміни, які відбувалися протягом століть на нашій території.

Наступною зупинкою був ансамбль із комплексу споруд – Всіхсвятської, Троїцької і Михайлівської церков, будинку магістрату, які побудували греки в центрі міста.

       Також учасники екскурсії побували біля будинку з привидами, не оминули й популярну скульптуру Марка Бернеса, відомого актора та співака, який є уродженцем Ніжина.

       Продовжуючи прогулянку, всі разом пригадали, що з ХІХ ст. наше місто стає освітнім та науковим центром. У 1820 році на кошти віце-канцлера Катерини ІІ князя Олександра Безбородька засновано Ніжинську гімназію вищих наук, де у свій час навчалися М. Гоголь, Є. Гребінка, П. Глібов тощо.

              У 1881 році в Ніжині був відкритий перший у світі пам’ятник Гоголю. Наразі центральна пішохідна вулиця міста носить його ім’я.
       Екскурсія тривала близько двох годин та за цей час студенти дізналися лише маленьку частину історії нашого міста. Тому, наступного разу буде привід обов’язково продовжити знайомство з містом.
 
Альона Шкодин,
класний керівник групи ОН211

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111