09 листопада 2023 року в Ніжинському фаховому коледжі НУБіП України відбулася Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Молодь у науці та освіті: виклики і можливості в умовах воєнного стану».
Роботу конференції було організовано за напрямами:
1. Освіта як чинник розвитку суспільства.
2. Інновації та їх вплив на розвиток природничих наук.
3. Сучасні напрями розвитку агроінженерії та транспортних технологій.
4. Технологічний прогрес у сферах електро-, енерготехніки та автоматики: сучасні досягнення і перспективи розвитку.
5. Інновації в інформатиці та комп'ютерних технологіях.
6. Стратегії економічного розвитку України.
7. Сучасні технології зміцнення здоров’я людини.
Приємно відзначити, що ця конференція стала більш масштабною за кількістю учасників: заявки на участь надійшли від 116 осіб – представників 16 закладів вищої та фахової передвищої освіти України з 9 її областей: Дніпропетровської, Закарпатської, Київської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Харківської та Чернігівської.
З вітальним словом до присутніх звернулася директор коледжу Олена Литовченко, яка привітала учасників конференції з початком її роботи. Звернула увагу студентського товариства на те, що коли є бажання і розуміння того, що потрібно розвиватися, щоб бути успішним в майбутньому, тоді не треба гаяти час вже сьогодні. Здобувачі освіти мають брати участь у наукових конференціях, семінарах, круглих столах, тренінгах, уже починаючи з першого курсу, адже при підготовці до таких заходів ефективною є робота з літературними джерелами, стилістичне оформлення виступу або наукової статті до збірника, використання в доповіді презентаційних технологій, узагальнення отриманих результатів – запорука майстерності та професійного зростання в майбутньому.
Юні науковці представили свої доповіді, у яких було розкрито їх бачення майбутнього розвитку освіти й науки в Україні; ключових тенденцій розвитку української мови під час війни; застосування штучного інтелекту в автоматизації виробничих процесів; зародження дисидентського руху в Україні; особливості впливу освіти та культури на формування особистості; мету сучасної освіти та її роль у розвитку країни та особистості; роль вищої освіти у формуванні життєвих орієнтирів особистості та розвитку суспільства; вплив освіти на формування особистості в умовах сучасних реалій; цифрові навички сучасного педагога; англіцизми в українській мові; принципи та цілі навчання впродовж життя; наслідки впливу війни в Україні на біорізноманіття; аналіз екологічних аспектів виробництва та переробки поліетиленових пакетів; використання інформаційних технологій в агрономії; вплив бойових дій на розповсюдження важких металів у ґрунтах; використання штучного інтелекту при вивченні природничо-математичних дисциплін; вплив транспортної логістики на конкурентоздатність продукції агропромислового комплексу; електромобілі на шляху до екологічно чистого транспорту; застосування штучного інтелекту для контролю параметрів виробничих процесів; вплив робототехніки на економіку та її розвиток; загрози від впровадження штучного інтелекту; напрямки розвитку земельного кадастру в Україні; оподаткування волонтерських зборів; стратегія повоєнного економічного розвитку України; технології зміцнення здоров’я особистості в сучасних умовах; фізична культура під час війни тощо.
З точки зору змісту, конференція відрізнялася виключно широким колом питань і достатньо професійним рівнем її учасників. Усі присутні ділилися результатами власних досліджень та переймали досвід інших учасників.
Студентам бажаємо подальших наукових та творчих здобутків, натхнення й необмежених можливостей у подальшому розвитку й професійному зростанні.
Тетяна Шеїн,
заступник директора з навчально-виховної роботи