XIV ЦИКЛ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИХ ПРАКТИЧНИХ СЕМІНАРІВ «СУЧАСНА ОСВІТА – 2024»

       23 січня на базі ВСП «Ніжинський фаховий коледж НУБіП України» розпочали роботу науково-методичні практичні семінари для педагогічних працівників, які проводяться в закладі уже 14 рік поспіль.
       Цикл семінарів присвячений висвітленню психолого-педагогічних аспектів сучасної освіти, педагогічним інноваціям у сфері фахової передвищої освіти та розвитку інтелектуального потенціалу викладачів.
       Захід об’єднав близько 60 учасників: викладачів нашого закладу освіти, науковців Національного університету біоресурсів і природокористування України, представників різних організацій і установ.
       Привітала учасників із початком роботи семінарів директор коледжу Олена Литовченко та зазначила, що проведення подібних заходів на базі коледжу не просто стало доброю традицією, а й нагодою для обміну досвідом та можливістю підвищити свій фаховий і загальнокультурний рівень. Також звернула увагу присутніх на те, що цього року цикл семінарів присвячений 126 річниці Національного університету біоресурсів і природокористування України та
10 річниці Ніжинського фахового коледжу НУБіП України.

       У ході роботи першого дня семінарів запрошені колеги з базового університету: доктор технічних наук, професор кафедри конструювання машин і обладнання НУБіП України Юрій Ромасевич та кандидат технічних наук, доцент кафедри нарисної геометрії, комп'ютерної графіки та дизайну НУБіП України Андрій Несвідомін розповіли про організацію наукової і міжнародної діяльності в університеті, яким чином колективи кафедр долучаються до різноманітних проєктів, а також поділилися досвідом щодо можливих тематик і підготовки заявок наукових проєктів, вимог для розміщення матеріалів у наукометричних базах, можливостей участі викладачів і студентів коледжу в міжнародних грантах, проходженні стажування, практик тощо.

       На послугах Державної служби зайнятості для зайнятого населення, у тому числі видачі ваучерів на навчання та мікрогрантів для відкриття власної справи зупинилася начальник відділу рекрутингу та взаємодії з роботодавцями Ніжинської філії Чернігівського обласного центру зайнятості Наталія Головенко. Також акцентувала увагу присутніх на тому, що відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» визначено, що з метою розширення можливостей для підвищення конкурентоспроможності деякі категорії громадян мають право на одноразове отримання ваучера за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності.

       Не залишили без уваги і особливо актуальні сьогодні питання щодо роботи з молоддю в умовах воєнного стану. З роботою Ніжинського молодіжного центру та широким спектром його діяльності ознайомила директор Анжела Тимченко. Розповіла, що найголовнішим покликанням центру є сприяння соціалізації та самореалізації молоді; її інтелектуальному, моральному та духовному розвитку, реалізації творчого потенціалу; національно-патріотичному вихованню молодого покоління; популяризації здорового способу життя; працевлаштуванню молоді та зайнятості у вільний час. Поділилася викликами, з якими довелося стикнутися на початку повномасштабної війни, звідки зі своєю командою брали ресурси, щоб не тільки триматися самим, але й допомагати людям, тому що запити були надзвичайно великими. На сьогодні центр має дуже багато відвідувачів, коло яких розширюється щодня, а з цим пов’язана і потреба в помічниках. Тому, користуючись нагодою, директор запросила до співпраці активних і комунікабельних студентів нашого коледжу, які також є постійними учасниками різноманітних заходів і проєктів молодіжного центру.

       Не перший рік до роботи методичних семінарів долучається доктор психологічних наук, професор кафедри психології НУБіП України Віталій Шмаргун, який цьогоріч поділився проблемами, що найбільше турбують людей під час воєнного стану і з якими вони звертаються до психологів, а також надав ряд важливих практичних порад щодо психологічного забезпечення навчання в умовах війни та зниження продуктивності.

       Підняла проблему широкого застосування нецензурних слів та фраз викладач циклової комісії спеціальних економічних дисциплін Наталія Потопальська, зауваживши, що в умовах війни, на превеликий жаль, нецензурні висловлювання стали напівлегальними і активно використовуються офіційними представниками влади, ЗМІ та соцмережами, що дуже негативно впливає на виховання підростаючого покоління.
       З власними дослідженнями та спостереженнями щодо широкого використання сучасною молоддю різноманітних наркотичних засобів і тютюнопаління ознайомив учасників заходу голова циклової комісії з фізичного виховання Павло Марущак.

       Актуальність представлених доповідей викликали жваві обговорення та ряд запитань з боку учасників семінарів. Подібний обмін думками і досвідом фахівців безперечно здійснює позитивний вплив на кожного співробітника закладу освіти, адже упродовж 4 годин семінару учасники заходу отримали багато практичних кейсів.
       Змістовні виступи доповідачів укотре підтверджують: творчий підхід до своєї справи – запорука успіху.
 
Тетяна Шеїн,
заступник директора з навчально-виховної роботи

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111