22 січня на базі ВСП «Ніжинський фаховий коледж НУБіП України» розпочали роботу науково-методичні практичні семінари для педагогічних працівників, які проводяться в закладі уже 15 рік поспіль.
Цикл семінарів присвячений висвітленню новітніх технологій та методів в освіті сьогодення, розвитку інтелектуального потенціалу викладача.
Захід об’єднав близько 70 учасників: викладачів нашого закладу освіти, науковців Національного університету біоресурсів і природокористування України, представників різних організацій і установ.
Зі вступним словом звернулася до учасників семінарів директор коледжу Олена Литовченко та зазначила, що проведення подібних заходів на базі коледжу не просто стало доброю традицією, а й нагодою для обміну досвідом та можливістю підвищити свій фаховий і загальнокультурний рівень. Також привітала присутніх з Днем Соборності України, наголосивши на тому, що для України Соборність – це єдність у багатоманітності, об’єднання навколо української державності й ідентичності. Ідея територіальної цілісності країни поєднується з ідеями духовної згуртованості. Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців, а нині вона є ще й обов’язковою передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії. Сьогодні Україна продовжує боротьбу за незалежність і Соборність, яка є метою нашої Перемоги.
У роботі першого дня семінарів взяли участь запрошені колеги з базового університету. Завідувач кафедри автоматики та робототехнічних систем імені академіка І.І.Мартиненка НУБіП України, кандидат технічних наук, доцент Олексій Опришко розповів про історію створення та етапи розвитку безпілотних летальних апаратів, їх модифікацію та можливі галузі використання. Детально ознайомив учасників зустрічі з можливостями використання БПЛА для керування врожаєм і здійснив детальний аналіз технічних характеристик найбільш поширених моделей в залежності від їх призначення. Професор кафедри технічного сервісу та інженерного менеджменту імені М.П.Момотенка НУБіП України, доктор технічних наук, професор Геннадій Голуб поділився власним досвідом на прикладі діяльності кафедри технічного сервісу та інженерного менеджменту імені М.П.Момотенка щодо підготовки фахівців з агроінженерії, а також звернув увагу на сучасні виклики, які стоять як перед закладами освіти, так і здобувачами освіти.
Не залишили без уваги і особливо актуальні сьогодні питання щодо вигорання, втоми, вторинної травматизації та її попередження. З роботою Ніжинського молодіжного центру та широким спектром його діяльності ознайомила директор Анжела Тимченко. Зупинилася на основних аспектах вигорання, причинах зниження професійної ефективності, а також надала ряд практичних порад як вчасно виявити ознаки втоми, депресії, вигорання та як обрати власний спосіб подолання подібних кризових ситуацій.
На послугах Державної служби зайнятості для зайнятого населення, у тому числі видачі ваучерів на навчання та мікрогрантів для відкриття власної справи зупинилася начальник відділу надання послуг роботодавцям Ніжинської філії Чернігівського обласного центру зайнятості Наталія Головенко. Також акцентувала увагу присутніх на тому, що відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» визначено, що з метою розширення можливостей для підвищення конкурентоспроможності деякі категорії громадян мають право на одноразове отримання ваучера за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності.
З власними дослідженнями та спостереженнями щодо використання штучного інтелекту в автоматизації технологічних процесів ознайомив учасників заходу голова циклової комісії з електроенергетики та систем автоматизації Роман Залозний.
Аналітичну інформацію щодо використання сучасної техніки при вирощуванні зернових в умовах Носівської селекційно-дослідної станції представив викладач циклової комісії з експлуатації машин і обладнання та фундаментальних дисциплін Володимир Мошко.
Актуальність представлених доповідей викликали жваві обговорення та ряд запитань з боку учасників семінару. Подібний обмін думками і досвідом фахівців безперечно здійснює позитивний вплив на кожного співробітника закладу освіти, адже упродовж 4 годин семінару учасники заходу отримали багато практичних кейсів.
Змістовні виступи доповідачів вкотре підтверджують: творчий підхід до своєї справи – запорука успіху.
Тетяна Шеїн,
заступник директора з
навчально-виховної роботи