Якщо не можна ліс чи річку принести на заняття, то можна заняття перенести в ліс...
Цього тижня, планову екскурсію з біології пройшла група ПН171.
Студенти безпосередньо познайомились із більшістю типів екосистем що зустрічаються у Ніжинському районі. Дізналися на прикладах як відбувається перетворення енергії в екосистемах. Як проходять життєві цикли різних тварин. Яке значення сонячного світла, води та рельєфу для екосистем. Як ростуть, хворіють і помирають дерева. Розглянули різні типи рослинності та дізналися назви і особливості основних видів дерев та водних рослин. Всю дорогу нас супроводжували квітучі іриси, глечики жовті та інші польові квіти.
Для вдалого проходження біологічної екскурсії потрібно не багато не мало: нормальна погода, бажання екскурсантів дізнатися більше про оточуючий світ, відповідний екскурсовод та згода птахів і звірів позувати перед людьми. Замовити погоду вдалося, бажання екскурсантів та екскурсовод знайшлися, але мало які птахи та звірі захотіли позувати. Чи то були сильно зайняті вигодовуванням потомства, чи то здалеку чули наближення людей…
Та все-таки ми мали змогу роздивитися сорокопуда тернового (жулан), чаплю сіру, чайку (чибіс), шпаків, міських ластівок, крижня, щигла, крука (ворон), ящірку прудку, метеликів та бабок. Спійманих тварин ми неушкодженими повернули до природи. Деякі птахи не дали себе роздивитись, але дали послухати їх пісні. Серед них очеретянка велика, соловей, канюк, зяблик, дятел звичайний, дрізд співочий і чикотень. До того ж знайшли покинуте гніздо зеленяка.
Під час маршруту, для підтримання сил, ми робили зупинки щоб відпочити. На середині шляху студенти мали змогу розпалити багаття і добре пообідати на природі.
Олександр Микула,
викладач циклової комісії загальноосвітніх дисциплін