З Днем Соборності України!

Україно! Рідна моя, нене,
Розквітай, мов зоряний розмай,
Найдорожче, все, що є у мене –
Тільки ти, мій неповторний край.
Вишита колоссям і калиною,
Вигадана співом солов’я,
Звешся величаво – Україна,
Земле зачарована моя!

День 22 січня 1919 року увійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності.

Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності, соборності, державності.

22 січня 2016 року викладач дисциплін «Історія України», «Всесвітня історія», голова циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін Ніжинського агротехнічного коледжу Шевченко В.Г. для студентів та викладачів коледжу провів відкритий виховний захід, присвячений Дню Соборності України.

Метою проведення заходу було поглиблення знань студентів з історії становлення і формування української держави, на основі історичних фактів розповісти про Акт Злуки УНР і ЗУНР; ознайомлення з цікавими фактами про Україну; сприяння вихованню патріотичних почуттів та поваги до державної атрибутики, викликати інтерес до вивчення історії України.

В організації виховного заходу допомогли працівники бібліотеки, які організували виставку науково- та навчально-методичних матеріалів, присвячених вищевказаній даті. Також увазі присутніх був представлений відеофільм «Свобода – вибір гідних».

Благословенний будь, мій краю.
Моя земля, мій дивосвіт…
Сьогодні вся Вкраїна відзначає
День Злуки, день єднання первоцвіт.
Будь-що нам плещуть недруги лукаві,
Нехай їм грець і Бог їм є суддя.
Моя країна в ореолі слави
Святкує пам’яті своєї вороття!

Сьогодні в незалежній Українській державі ми вільно, відкрито, гордо відзначаєм День Соборності нашої країни. Ми маємо пишатися тим, що наша держава пережила часи лихоліть, мужньо перенесла і сьогодні долає найважчі випробовування. Україна відродилася та підготувала нові покоління закоханих у рідну землю лицарів правди та волі, які в дощ і люті морози продовжують захищати незалежність та єдність нашої країни від сепаратистів та російських окупантів.

Незалежність України дає можливість кожному з нас стати господарем своєї землі, а для того, щоб ним стати, потрібно любити землю, віддавати їй розум, серце, душу, захищати від ворогів. Що більше буде зроблено для розбудови чесної, демократичної, вільної держави сьогодні, то краще житимемо завтра, і будемо гідними називати себе українцями. Бо, як сказано в Біблії, «… хто шукає, той завжди знаходить, а хто вірить, тому по вірі його і воздається». Хай Бог допоможе нам здобути мир і творити своє майбутнє у вільній соборній державі.

Молюсь за тебе, Україно,
Молюсь за тебе кожен час,
бо ти у нас одна-єдина, –
Писав в своїх віршах Тарас.
Молюсь,- казав він, щоб у тебе
В минулому залишились жалі,
Щоб завжди було чисте небо
На нашій стомленій землі.
Щоб завжди у садку смерека
Весняним квітом під вікном цвіла
І прилітали з вирію лелеки,
Щоб гомін хвиль послухати Дніпра!

 

Щиро дякуємо всім, хто долучився до організації та проведення вищевказаного заходу.

Тетяна Шеїн, заступник директора з навчально-виховної роботи
Шевченко Володимир, голова циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: natims@i.ua

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

111111