Російська збройна агресія проти України актуалізувала питання оновлення змісту навчальної дисципліни «Захист України» та методики її викладання, зумовила розроблення нової модельної навчальної програми, спрямованої на формування національної та громадянської ідентичності, оборонної свідомості здобувачів освіти, їхньої готовності до захисту незалежності й територіальної цілісності держави.
Зміст оновленого інтегрованого курсу передбачає засвоєння протягом року наступних тематичних модулів:
- основи національної безпеки та оборони України;
- основи управління та планування;
- озброєння та військова техніка. Стрілецька підготовка;
- основи дій, комунікації та взаємодії в бою;
- орієнтування на місцевості та інженерна фортифікація;
- домедична допомога в умовах бою;
- військові технології та їхній розвиток;
- стрілецька підготовка, основи дій та взаємодії в бою;
- інформаційна війна;
- цивільне населення в кризових умовах;
- планую майбутнє: особиста роль в обороні України.
Студенти відділення технічно-енергетичних систем та засобів автоматизації групи МН242 одними із перших під час практичного заняття виконали інженерне обладнання позицій за новою навчальною програмою дисципліни «Захист України». Злагоджені командні дії кожного із трьох відділень перебороли сухий скам’янілий ґрунт і поклали початок в освоєнні фортифікації. Тяжко на практиці, але легко в бою!
Постійні затяжні повітряні тривоги вимушено переводять освітній процес в укриття. Навіть у складних умовах можливе безперервне проведення навчальних занять, на одному з яких студенти відділення технічно-енергетичних систем та засобів автоматизації спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» групи ЕН241 продемонстрували незламність духу та під час чергової повітряної тривоги опанували розбирання та збирання учбового автомату АК74. Приємно бачити в юних очах жагу до знань та до Перемоги!
Микола Стрикун,
викладач дисципліни «Захист України»