День боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я. З того часу 1 грудня стало Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом, головна мета якого – звернути увагу суспільства на цю проблему.
Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Люди з вірусом імунодефіциту можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки. Якщо ВІЛ-інфекція діагностується вчасно, відразу розпочинається АРТ і надається необхідне лікування пацієнту, а відтак людині гарантується якісне та повноцінне життя.
Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це важлива нагода підвищити рівень поінформованості молоді, широких верств населення про ВІЛ/СНІД, проблеми людей, які живуть з ним, звільнення від наркотичної та алкогольної залежності.
Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у коледжі зі студентами другого курсу спеціальності «Агроінженерія» групи МН211 було проведено тренінгове заняття «СНІД: попередити, уникнути, не захворіти», мета якого – допомогти усвідомити небезпеку даної проблеми та навчитися розпізнавати істинні причини, що призводять до зараження цим вірусом.
Пограли у «Вірю – не вірю», опрацювали кейси з прикладами історій людей, які живуть з ВІЛ, а також опрацювали законодавство України у сфері протидії епідемії ВІЛ-інфекції.
Пам'ятайте, ваше здоров'я у ваших руках. Знати – значить убезпечити себе та своїх близьких!
Ірина САВЧЕНКО,
практичний психолог