ЗАПОБІГАННЯ ГЕНДЕРНОЇ ДИСКРИМІНАЦІЇ НА РИНКУ ПРАЦІ ТА ОКРЕМІ ПИТАННЯ КЗпПУ

«Гендерна рівність – це про рівність прав і
рівність можливостей»
 
       09 березня за ініціативи представників Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Ніжинської філії Чернігівського обласного центру зайнятості в рамках інформаційно-просвітницької акції «Жінки, знайте свої права» на базі Ніжинського фахового коледжу НУБіП України було організовано інформаційний семінар «Запобігання гендерної дискримінації на ринку праці та окремі питання КЗпПУ».
       Розпочався захід із звернення директора коледжу Олени Литовченко, яка наголосила на актуальності тематики семінару, а також акцентувала увагу на важливості отримати своєчасну юридичну допомогу фахівців.

       Під час семінару його учасники – студентки та співробітниці коледжу – дізналися про відмінності між статтю та гендером, про соціальні ролі, які формуються з огляду на загальноприйняті норми в суспільстві. Окремо зупинилися на суперечностях, що впливають на громадську думку.

       Про особливості щодо гендерних питань перед присутніми виступила психолог Ніжинської філії Чернігівського обласного центру зайнятості Ірина Бондаренко, яка змістовно розкрила поняття «гендер», охарактеризувала його багатокомпонентну структуру та ознаки гендерних стереотипів, які часто мають місце в нашому суспільстві. Наголосила на необхідності підвищення правової культури суспільства з питань гендерної рівності. Вона зазначила, що рівність прав означає не лише наділення жінок та чоловіків юридично однаковими правами в усіх сферах життя, а також юридичне забезпечення рівних умов їх реалізації. Рівність можливостей – це фактична можливість користування правами й свободами людини, незалежно від статі.

       Заступник директора Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олена Іванова ознайомила присутніх із безоплатною правовою допомогою, якою вона буває і як її отримати. А також із фактами, які варто знати кожному щодо домашнього насильства, зі статистикою поширеності насильства над жінками в різних країнах світу.    Надала учасникам поради, які безпосередньо стосувалися власної безпеки кожного і закликала не миритися з образами й приниженнями, не виправдовувати психологічне або фізичне насилля та бути уважними й обережними, дбати про власну безпеку й безпеку рідних, друзів, знайомих, а у разі виникнення ситуацій, які загрожують безпеці або людській гідності – неодмінно звертатися до відповідних служб та фахівців, оскільки кожен має право на отримання безкоштовної правової допомоги.

       Після заходу учасники мали можливість поспілкуватись в індивідуальному порядку з запрошеними фахівцями та отримали відповіді на запитання, що їх турбували.
       Дякуємо представникам Ніжинської філії Чернігівського обласного центру зайнятості та Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за участь і допомогу в організації семінару, а також за корисну й необхідну інформацію.
 
Тетяна Шеїн,
заступник директора з навчально-виховної роботи

 

 

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111