12 березня відбулося засідання обласного методичного об’єднання викладачів загальнотехнічних та спеціальних дисциплін закладів фахової передвищої освіти Чернігівської області, на якому Ніжинський фаховий коледж НУБіП України представляли викладачі циклової комісії з експлуатації машин і обладнання та фундаментальних дисциплін Андрій Дворник, Олександр Кириченко, Андрій Комаров, Володимир Мошко, Сергій Топчій; викладачі циклової комісії з електроенергетики та систем автоматизації Роман Залозний, Руслан Кубрак, Наталія Соломко, Михайло Олешко; викладачі циклової комісії з транспортних технологій Віктор Горбач, Любов Дяченко, Анатолій Петрик; Наталія Потопальська, Світлана Приходько, а також Альона Шкодин, викладач циклової комісії з фізичного виховання.
З вітальним словом до учасників зустрічі звернулася голова методичного об’єднання Тетяна Ковальова, яка ознайомила присутніх із програмою засідання і побажала всім плідної праці.
Свою доповідь на тему «Провідні тенденції реформування вищої освіти в Україні» учасникам засідання представила Тамара Янченко, доктор наук, професор кафедри соціальної роботи НУ «Чернігівський колегіум». Розповіла про основні аспекти освітньої реформи в процесі інтеграції українського освітнього процесу в європейський, акцентувавши увагу на позитивних та складних для закладів освіти моментах і випробуваннях.
Викладач нашого закладу, провідний інженер з охорони праці Альона Шкодин поділилася з колегами досвідом щодо сучасних проблем викладання безпекових дисциплін, зазначивши, що зараз відбувається тенденція до об’єднання таких навчальних дисциплін, як «Основи охорони праці», «Охорона праці в галузі» та «Безпека життєдіяльності», яка призведе до зменшення аудиторних годин, що, на її думку, є дуже не доречним, адже знання з безпеки праці майбутнього фахівця має дуже велике значення на виробництві.
Лілія Шумська, викладач-методист ВСП «ФКТКТ НУ «Чернігівська політехніка» поділилася власним досвідом використання онлайн-платформи Electude при викладанні спеціальних дисциплін. Ознайомила з особливостями використання онлайн-платформи, обґрунтувала доцільність її застосування при виконанні дистанційних лабораторних робіт студентами спеціальностей, пов’язаних із автомобільним транспортом, його обслуговуванням та ремонтом. Під час доповіді також продемонструвала процес виконання однієї з лабораторних робіт, акцентувавши увагу на можливостях платформи подати матеріал, виконати зміст інструкційної карти та оцінити результати роботи кожного студента із виведенням оцінок в електронний журнал.
На завершення зустрічі Тетяна Ковальова зазначила, що доповіді були цікавими і змістовними, адже кожен з присутніх мав можливість почерпнути для себе багато важливого і корисного.
Олександр Кириченко,
голова циклової комісії з експлуатації машин
і обладнання та фундаментальних дисциплін
Наталія Соломко,
голова циклової комісії з електроенергетики
та систем автоматизації
Любов Дяченко,
голова циклової комісії з транспортних технологій