13 березня в рамках реалізації освітньо-професійної програми Облік і оподаткування відбулося засідання Ради роботодавців ВСП «Ніжинський фаховий коледж НУБіП України».
Метою співпраці коледжу з роботодавцями є врахування їх інтересів і пропозицій під час формування цілей та програмних результатів навчання здобувачів освіти для підвищення якості їх підготовки та можливостей майбутнього працевлаштування випускників.
Основні напрями співпраці коледжу зі стейкхолдерами полягають у залученні їх до розробки, моніторингу, перегляду ОПП, формування пропозицій щодо змісту навчально-методичного забезпечення дисциплін за ОПП та участь у спільних освітніх проєктах.
Учасниками заходу, який пройшов у змішаному форматі, стали: Анатолій Діброва, декан економічного факультету НУБіП України; Володимир Литвиненко, завідувач кафедри обліку та оподаткування НУБіП України; Наталія Буняк, директор Носівської селекційно-дослідної станції Миронівського інституту пшениці імені В.М.Ремесла НААН України; Алла Яцина, начальник Ніжинського управління Державної казначейської служби України Чернігівської області; Наталія Володько, керуюча ТВБВ № 10024/0281 філії Чернігівського обласного управління АТ «Ощадбанк»; Наталія Литвиненко, заступник керуючого ТВБВ № 10024/0281 філії Чернігівського обласного управління АТ «Ощадбанк»; Наталія Скокова, HR-бізнес-партнер Північного макрорегіонального управління ПриватБанку; Катерина Мороз, головний бухгалтер ТОВ «Ніжин Агро»; Ірина Бондаренко, психолог Ніжинської філії Чернігівського обласного центру зайнятості.
На початку зустрічі директор коледжу Олена Литовченко ознайомила присутніх із організацією освітнього процесу в закладі освіти; матеріально-технічною базою; можливістю реалізації ступеневої освіти для студентів; добрими традиціями, що вже склалися в коледжі. Наголосила на актуальності й широкому попиті на фахівців спеціальностей, за якими здійснюється підготовка в закладі освіти. Також відзначила потенціал колективу коледжу, завдяки наполегливості й професіоналізму якого наш заклад має вагомі досягнення та впевнено крокує до визначених цілей.
Тетяна Романенко, завідувач відділення економіки, логістики та інформаційних систем, зупинилася на напрямках співпраці з роботодавцями в рамках реалізації освітньо-професійної програми Облік і оподаткування. Акцентувала увагу на особливостях розробки та впровадження ОПП; визначила позитивні зміни у формуванні індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів освіти, яка є важливим елементом формування фахових компетенцій майбутніх випускників; проаналізувала освітні й просвітницькі заходи, які проходили за участі стейкголдерів як на базі закладу, так і за його межами.
Учасники зустрічі активно обговорювали запропонований проєкт ОПП Облік і оподаткування, вносили свої пропозиції та зауваження. Так, Володимир Литвиненко подякував викладачам випускової циклової комісії спеціальних економічних дисциплін за постійну плідну співпрацю з кафедрою обліку і оподаткування НУБіП України, яка відображається у спільних освітніх заходах, проходженні підвищення кваліфікації та стажуванні на базі кафедр університету. Наголосив на тому, що викладачі коледжу активно долучаються до впровадження сучасних програмних продуктів в освітній процес. Зазначив, що поєднання фахових компетентностей викладачів та їх прагнення до самовдосконалення, а також сучасна матеріальна база коледжу дають можливості готувати якісних фахівців за ОПП Облік і оподаткування.
Наталія Литвиненко, як фахівець з банківської справи, запропонувала приділити більше уваги питанням відкриття та ведення рахунків клієнтів, практичним аспектам фінансового моніторингу та роботі податкового агенту.
Присутні зійшлися на думці, що в умовах сьогодення важливо приділяти більше уваги саме електронному документообігу, який суттєво розширює можливості фахівців працювати віддалено. В свою чергу Катерина Мороз зазначила, що підприємство ТОВ «Ніжин Агро» має сучасну систему ведення електронного документообігу і спеціалізоване програмне забезпечення. Запропонувала розширити співпрацю шляхом проведення виїзних занять на базі підприємства, а також проходження практик студентами та стажування викладачами.
Наталія Скокова акцентувала увагу на можливостях проходження студентами онлайн-практики на базі ПриватБанку, за наслідками якої вони можуть отримати сертифікат про результати набутих навичок. Також запропонувала провести спільні заходи щодо фінансової грамотності, попередження шахрайства та інші.
Ірина Бондаренко зазначила, що за результатами моніторингу Центром зайнятості наявних вакансій, на сьогоднішній день ринок праці має потребу у фахівцях-обліковцях саме для підприємств малого бізнесу. Виходячи з цього, запропонувала розширити перелік вибіркових дисциплін, додавши «Облік у малому бізнесі», а також порадила більше уваги приділити вивченню теми «Відшкодування ПДВ». Наголосила на можливостях самоосвіти для студентів через відкриті онлайн-курси на платформі Prometheus.
До обговорення долучилися Наталія Володько та Алла Яцина, запропонувавши ввести до переліку освітні компоненти, пов’язані з психологією, навичками комунікації тощо.
В обговоренні також прийняли участь Тетяна Шеїн, заступник директора з навчально-виховної роботи, Валентина Назаренко, головний бухгалтер коледжу, члени робочої групи з обліку і оподаткування Наталія Потопальська, Ірина Терещенко, Людмила Федоренко. Присутні жваво обговорювали проблеми сучасної освіти в умовах сьогодення та шляхи щодо їх вирішення.
Учасники засідання зазначили, що гострими питаннями залишаються якісна підготовка випускників закладів освіти, їх практична підготовленість, а найголовніше – бажання вчитися та прагнути нових знань.
Щиро вдячні гостям за плідну та змістовну зустріч. Переконані, що розвиток партнерства між стейкхолдерами та закладами освіти і в подальшому сприятиме підвищенню якості підготовки фахівців.
Тетяна Романенко,
завідувач відділення економіки,
логістики та інформаційних систем