13 березня в рамках реалізації освітньо-професійної програми Облік і оподаткування відбулося засідання Ради роботодавців ВСП «Ніжинський фаховий коледж НУБіП України».
Метою співпраці коледжу з роботодавцями є врахування їх інтересів і пропозицій під час формування цілей та програмних результатів навчання здобувачів освіти для підвищення якості їх підготовки та можливостей майбутнього працевлаштування випускників.
Основні напрями співпраці коледжу зі стейкхолдерами полягають у залученні їх до розробки, моніторингу, перегляду ОПП, формування пропозицій щодо змісту навчально-методичного забезпечення дисциплін за ОПП та участь у спільних освітніх проєктах.
Учасниками заходу, який пройшов у змішаному форматі, стали: Анатолій Діброва, декан економічного факультету НУБіП України; Володимир Литвиненко, завідувач кафедри обліку та оподаткування НУБіП України; Наталія Буняк, директор Носівської селекційно-дослідної станції Миронівського інституту пшениці імені В.М.Ремесла НААН України; Алла Яцина, начальник Ніжинського управління Державної казначейської служби України Чернігівської області; Наталія Володько, керуюча ТВБВ № 10024/0281 філії Чернігівського обласного управління АТ «Ощадбанк»; Наталія Литвиненко, заступник керуючого ТВБВ № 10024/0281 філії Чернігівського обласного управління АТ «Ощадбанк»; Наталія Скокова, HR-бізнес-партнер Північного макрорегіонального управління ПриватБанку; Катерина Мороз, головний бухгалтер ТОВ «Ніжин Агро»; Ірина Бондаренко, психолог Ніжинської філії Чернігівського обласного центру зайнятості.
![](/media/foto/news2024/news_20240313_002.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240313_004.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240313_003.jpg)
На початку зустрічі директор коледжу Олена Литовченко ознайомила присутніх із організацією освітнього процесу в закладі освіти; матеріально-технічною базою; можливістю реалізації ступеневої освіти для студентів; добрими традиціями, що вже склалися в коледжі. Наголосила на актуальності й широкому попиті на фахівців спеціальностей, за якими здійснюється підготовка в закладі освіти. Також відзначила потенціал колективу коледжу, завдяки наполегливості й професіоналізму якого наш заклад має вагомі досягнення та впевнено крокує до визначених цілей.
![](/media/foto/news2024/news_20240313_007.jpg)
Тетяна Романенко, завідувач відділення економіки, логістики та інформаційних систем, зупинилася на напрямках співпраці з роботодавцями в рамках реалізації освітньо-професійної програми Облік і оподаткування. Акцентувала увагу на особливостях розробки та впровадження ОПП; визначила позитивні зміни у формуванні індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів освіти, яка є важливим елементом формування фахових компетенцій майбутніх випускників; проаналізувала освітні й просвітницькі заходи, які проходили за участі стейкголдерів як на базі закладу, так і за його межами.
![](/media/foto/news2024/news_20240313_009.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240313_010.jpg)
Учасники зустрічі активно обговорювали запропонований проєкт ОПП Облік і оподаткування, вносили свої пропозиції та зауваження. Так, Володимир Литвиненко подякував викладачам випускової циклової комісії спеціальних економічних дисциплін за постійну плідну співпрацю з кафедрою обліку і оподаткування НУБіП України, яка відображається у спільних освітніх заходах, проходженні підвищення кваліфікації та стажуванні на базі кафедр університету. Наголосив на тому, що викладачі коледжу активно долучаються до впровадження сучасних програмних продуктів в освітній процес. Зазначив, що поєднання фахових компетентностей викладачів та їх прагнення до самовдосконалення, а також сучасна матеріальна база коледжу дають можливості готувати якісних фахівців за ОПП Облік і оподаткування.
![](/media/foto/news2024/news_20240313_012.jpg)
Наталія Литвиненко, як фахівець з банківської справи, запропонувала приділити більше уваги питанням відкриття та ведення рахунків клієнтів, практичним аспектам фінансового моніторингу та роботі податкового агенту.
Присутні зійшлися на думці, що в умовах сьогодення важливо приділяти більше уваги саме електронному документообігу, який суттєво розширює можливості фахівців працювати віддалено. В свою чергу Катерина Мороз зазначила, що підприємство ТОВ «Ніжин Агро» має сучасну систему ведення електронного документообігу і спеціалізоване програмне забезпечення. Запропонувала розширити співпрацю шляхом проведення виїзних занять на базі підприємства, а також проходження практик студентами та стажування викладачами.
![](/media/foto/news2024/news_20240313_017.jpg)
Наталія Скокова акцентувала увагу на можливостях проходження студентами онлайн-практики на базі ПриватБанку, за наслідками якої вони можуть отримати сертифікат про результати набутих навичок. Також запропонувала провести спільні заходи щодо фінансової грамотності, попередження шахрайства та інші.
![](/media/foto/news2024/news_20240313_014.jpg)
Ірина Бондаренко зазначила, що за результатами моніторингу Центром зайнятості наявних вакансій, на сьогоднішній день ринок праці має потребу у фахівцях-обліковцях саме для підприємств малого бізнесу. Виходячи з цього, запропонувала розширити перелік вибіркових дисциплін, додавши «Облік у малому бізнесі», а також порадила більше уваги приділити вивченню теми «Відшкодування ПДВ». Наголосила на можливостях самоосвіти для студентів через відкриті онлайн-курси на платформі Prometheus.
![](/media/foto/news2024/news_20240313_016.jpg)
До обговорення долучилися Наталія Володько та Алла Яцина, запропонувавши ввести до переліку освітні компоненти, пов’язані з психологією, навичками комунікації тощо.
В обговоренні також прийняли участь Тетяна Шеїн, заступник директора з навчально-виховної роботи, Валентина Назаренко, головний бухгалтер коледжу, члени робочої групи з обліку і оподаткування Наталія Потопальська, Ірина Терещенко, Людмила Федоренко. Присутні жваво обговорювали проблеми сучасної освіти в умовах сьогодення та шляхи щодо їх вирішення.
Учасники засідання зазначили, що гострими питаннями залишаються якісна підготовка випускників закладів освіти, їх практична підготовленість, а найголовніше – бажання вчитися та прагнути нових знань.
Щиро вдячні гостям за плідну та змістовну зустріч. Переконані, що розвиток партнерства між стейкхолдерами та закладами освіти і в подальшому сприятиме підвищенню якості підготовки фахівців.
![](/media/foto/news2024/news_20240313_018.jpg)
Тетяна Романенко,
завідувач відділення економіки,
логістики та інформаційних систем