Існує думка: «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути». І це правда, адже побачене на власні очі справляє на нас більше враження та найдовше залишається в пам’яті, ніж те, про що ми тільки чули.
Під час проходження навчальної практики з технічного обслуговування засобів автоматизації студенти четвертого курсу спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» групи АН201 під керівництвом керівника практики, викладача циклової комісії з енергетики та систем автоматизації Руслана Кубрака відвідали одне з місцевих підприємств харчової промисловості ФОП «Поливко С.В.», яке спеціалізується на виготовлені молочної продукції у вигляді спредів.
Вершково-рослинні спреди, вироблені за класичною маслопереробною технологією з натурального коров'ячого молока із застосуванням високоякісних жирових систем за складом, зовнішньому вигляду, характеру структури та споживчими показниками практично ідентичні вершковому маслу.
Комбіноване масло або спред – це харчовий жировий продукт (емульсія типу "вода в жирі"), що складається з молочного та рослинного жирів з масовою часткою загального жиру від 50% до 85%, в якому частка молочного жиру не менша ніж 25% від загальної місткості жиру, із щільною або м'якою консистенцією з (без) додавання харчових добавок, наповнювачів і вітамінів. Вперше комбіноване масло було виготовлено в 1969 році в Швейцарії. Масло з частковою заміною молочного жиру на рослинні олії виготовляють у багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні.
Знайомство з виробництвом почали з системи його електропостачання: розглянули устаткування трансформаторної підстанції 630 КВА та спробували розібратися з обліком електричної енергії системи АСКОЕ (Автоматизована система комерційного обліку електроенергії), що забезпечує точний (правдивий) облік споживання електроенергії та надання даних для комерційного розрахунку зі споживачами. Також зробили огляд та пуск в роботу потужної дизельної електростанції, мали можливість розібратися зі схемою автоматичного запуску резервного джерела живлення, провели моніторинг даних основних показників.
![](/media/foto/news2024/news_20240218_012.jpg)
Здобувачі освіти ознайомилися з обладнанням та принципом дії маслопереробної лінії, на прикладі принципових електричних схем автоматизації розглянули підключення виконавчих механізмів, мікропроцесорних контролерів, частотних перетворювачів та інших приладів системи автоматизації.
![](/media/foto/news2024/news_20240218_014.jpg)
Завдяки заняттю, проведеному в умовах реального виробництва, спостерігаючи за роботою сучасного обладнання, студенти коледжу мали змогу закріпити та поглибити набуті під час навчання фахові компетентності.
![](/media/foto/news2024/news_20240218_017.jpg)
Надзвичайно важливою є співпраця закладу з подібними підприємствами з метою подальшого працевлаштування випускників, можливості проходження виробничих та переддипломних практик, проведення практичних занять безпосередньо на робочих місцях.
![](/media/foto/news2024/news_20240218_015.jpg)
Щиро дякуємо директору підприємства Станіславу Поливку за надану можливість відвідати сучасну виробничу базу та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!
Руслан Кубрак,
викладач циклової комісії з енергетики
та систем автоматизації