Існує думка: «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути». І це правда, адже побачене на власні очі справляє на нас більше враження та найдовше залишається в пам’яті, ніж те, про що ми тільки чули.
Під час проходження навчальної практики з технічного обслуговування засобів автоматизації студенти четвертого курсу спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» групи АН201 під керівництвом керівника практики, викладача циклової комісії з енергетики та систем автоматизації Руслана Кубрака відвідали одне з місцевих підприємств харчової промисловості ФОП «Поливко С.В.», яке спеціалізується на виготовлені молочної продукції у вигляді спредів.
Вершково-рослинні спреди, вироблені за класичною маслопереробною технологією з натурального коров'ячого молока із застосуванням високоякісних жирових систем за складом, зовнішньому вигляду, характеру структури та споживчими показниками практично ідентичні вершковому маслу.
Комбіноване масло або спред – це харчовий жировий продукт (емульсія типу "вода в жирі"), що складається з молочного та рослинного жирів з масовою часткою загального жиру від 50% до 85%, в якому частка молочного жиру не менша ніж 25% від загальної місткості жиру, із щільною або м'якою консистенцією з (без) додавання харчових добавок, наповнювачів і вітамінів. Вперше комбіноване масло було виготовлено в 1969 році в Швейцарії. Масло з частковою заміною молочного жиру на рослинні олії виготовляють у багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні.
Знайомство з виробництвом почали з системи його електропостачання: розглянули устаткування трансформаторної підстанції 630 КВА та спробували розібратися з обліком електричної енергії системи АСКОЕ (Автоматизована система комерційного обліку електроенергії), що забезпечує точний (правдивий) облік споживання електроенергії та надання даних для комерційного розрахунку зі споживачами. Також зробили огляд та пуск в роботу потужної дизельної електростанції, мали можливість розібратися зі схемою автоматичного запуску резервного джерела живлення, провели моніторинг даних основних показників.
Здобувачі освіти ознайомилися з обладнанням та принципом дії маслопереробної лінії, на прикладі принципових електричних схем автоматизації розглянули підключення виконавчих механізмів, мікропроцесорних контролерів, частотних перетворювачів та інших приладів системи автоматизації.
Завдяки заняттю, проведеному в умовах реального виробництва, спостерігаючи за роботою сучасного обладнання, студенти коледжу мали змогу закріпити та поглибити набуті під час навчання фахові компетентності.
Надзвичайно важливою є співпраця закладу з подібними підприємствами з метою подальшого працевлаштування випускників, можливості проходження виробничих та переддипломних практик, проведення практичних занять безпосередньо на робочих місцях.
Щиро дякуємо директору підприємства Станіславу Поливку за надану можливість відвідати сучасну виробничу базу та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!
Руслан Кубрак,
викладач циклової комісії з енергетики
та систем автоматизації