До Дня українського добровольця в Ніжинському фаховому коледжі НУБіП України відбулася зустріч студентів і викладачів із добровольцем, депутатом Ніжинської міської ради, головою громадської організації учасників АТО та ветераном війни, нагородженим Президентом України Орденом «За мужність» ІІІ ступеня, Андрієм Гомоляком.
Захід розпочали хвилиною мовчання, вшанувавши пам’ять усіх загиблих Героїв, у тому числі співробітника нашого коледжу Олександра Кійкова та випускників Андрія Закаврашного, Віктора Піюка, Владислава Крижановського. Світла пам’ять про них, їх мужність і героїзм завжди буде жити в наших серцях!
Директор коледжу Олена Литовченко нагадала присутнім, що 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця - людей, які за покликом серця стали на захист рідної Батьківщини. Зазначила, що цей день встановлено Постановою Верховної Ради України від 17 січня 2017 року на честь вшанування мужності та героїзму Захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, задля подальшого зміцнення патріотичного духу в суспільстві, з метою посилення суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.
Подякувала всім добровольцям, хто з перших днів поставив своє цивільне життя на паузу, відклав усі справи та став на захист рідної країни. Серед них і викладачі та студенти Ніжинського фахового коледжу НУБіП України – керівник фізичного виховання, голова циклової комісії фізичного виховання Юрій Булавенко, викладач циклової комісії фізичного виховання Володимир Сахно, випускники закладу Атрем Ільченко, Валерій Мороз, Микола Забела, Станіслав і Ярослав Тарасенки.
Андрій Гомоляко подякував колективу за запрошення та поділився спогадами про те, з чого починався добровольчий рух у 2014 році, як формувалися перші батальйони і через які труднощі довелося пройти. Внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити, наголосив він, адже ці люди переважно навіть не були військовими і не всі володіли навичками поводження зі зброєю, але були вмотивовані настільки, що затримали просування ворога вглиб країни та дали змогу державі провести мобілізацію й підготувати військові резерви.
Не менш зворушливою була розповідь про перебування на Донбасі, про знайдені там докази того, як хотіли знищити Україну, як відбувалося вербування мирного населення спецслужбами країни-агресора, про відсутність у східному регіоні України жодного українського радіо.
Захисник закликав присутніх не бути байдужими один до одного, опановувати основні навички надання домедичної допомоги, адже війна в країні, на жаль, ще не закінчилася, цінувати кожен день і пам’ятати, завдяки кому ми можемо навчатися, працювати й просто радіти життю.
Звертаючись до студентів, запрошений гість неодноразово наголошував на тому, що майбутнє нашої країни – у руках сучасної молоді, покоління, якому доведеться розбудовувати й розвивати Україну, а для цього необхідно вчитися, не марнувати час даремно й опановувати справу свого життя, щоб бути корисним країні.
Розповіді військовослужбовця були пройняті болем, героїзмом, надією та незаперечною вірою в силу українців та здатність перемагати.
Директор коледжу подякувала гостю за зустріч, побажала йому та всім Захисникам твердості й незламності духу, непохитної віри в нашу Перемогу.
Сподіваємося, що розповіді нашого гостя дали молодому поколінню поштовх до роздумів і усвідомлення своєї причетності до подій, які відбуваються в країні.
Щиро дякуємо всім Захисникам і Захисницям України за те, що вони роблять для нас!
Ганна Ковтун,
культорганізатор