Минулі вихідні, студенти групи КН181, провели в палатках поблизу с. Путивськ Новгород-Сіверського району.
Метою походу вихідного дня був пошук палеонтологічних артефактів. Для цього ми зі студентами обійшли прилеглі яри, піднялися по руслу річечки, що прорізала своє русло в лесових відкладах. І, звісно, відвідали крейдяний кар’єр.
Нажаль, спроба знайти рештки представників фауни льодовикового періоду цього разу не дала результату. У ярах і схилах обривів були лише колонії сучасних птахів та комах (бджолоїдки, оси), а русло річечки виявилося заваленим камінням. Це було зроблено щоб зупинити ерозію полів, що знаходяться вище. Піднімаючись по камінню було двояке відчуття: з одного боку каміння приховало під собою те, що ти шукаєш, а з іншого, – давало повне відчуття гірської, кам’янистої річечки. (хто був у горах той знає це відчуття).
Крейдяний кар’єр був більш щедрий. У ньому ми знайшли чимало елемнітів та черепашок вимерлих молюсків. Найбільш везучим «шукачем скарбів» виявився Олександр Борис. Також, ми прихопили із собою декілька шматків крейди із вмурованими в неї залишками молюсків.
Звісно, життя в палатках це не готельний «all inclusive». Наш «all inclusive» кращий! Він включав: ловіння риби, прекрасні краєвиди, теплу Десну, навіть делікатеси у вигляді жаб’ячих лапок та молюсків.
На кінець хочу подякувати студентам за їх наполегливість та згуртованість і побажати побачити ще багато-багато цікавих місць, пережити безліч незабутніх вражень!
Фото Денис Прокопенко та Олександр Микула.
Олександр Микула, класний керівник групи КН181