СТОП БУЛІНГ. У РАМКАХ ПРОЕКТУ «Я МАЮ ПРАВО»

       Міністерство юстиції в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» за підтримки МФ «Відродження» та за сприяння Національної поліції України розпочало інформаційну кампанію Стоп Булінг, орієнтовану на дітей та їх батьків.

       3 16 по 20 вересня в коледжі проходить  тижневик заходів протидії булінгу серед підліткової молоді. 18 вересня для груп МН-191, ОН-191 та ПН-191 була проведена виховна година за участю начальника сектора профілактики правопорушень серед неповнолітніх служби у справах дітей виконкому ніжинської міської  ради Лариси  Єрофєєвої.

Булінг  – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском та є гострою проблемою сучасності.

       За даними дослідження UNICEF Україна за 2018 рік, 67% дітей стикалися з булінгом (були жертвою або свідком), а 40% постраждалих від цькування взагалі ні з ким не ділилися проблемою і не зверталися за допомогою. 25% - говорили про це не з дорослими (з другом чи братом/сестрою). З тих, хто мовчать – 40% соромляться про це говорити, а 22% вважають, що це нормальне явище.

       За даними доповіді ВООЗ в 2017 році, Україна займає 9 місце серед 42 досліджуваних країн по відсотку жертв булінгу серед 15-ти річних (9% дівчат та 11% хлопців).
Найбільш розповсюдженим є психологічний і фізичний булінг. Проте, як наслідок поширення ролі комунікаційних технологій: телефонного зв'язку, Інтернету та соціальних мереж, з’являється новий вид цькування – кібербулінг. Це не просто пустощі або грубість, це особлива форма взаємин між дітьми, що за відсутності реагування може перерости в насильство.

       Тому надзвичайно важливим є небайдужість батьків до своєї дитини і постійне відстежування ситуації – настрою і стану дитини. Крім того, не варто забувати про тісний контакт з класним керівником, практичним психологом,  налагодження комунікації з іншими батьками в групі.
Пам’ятайте, якщо помітили, що:
  • у дитини немає друзів;
  • дитина боїться іти до коледжу;
  • має низьку самооцінку;
  • у дитини з’являються зіпсовані речі;
  • дитина сама наносить собі ушкодження;
  • сумна після спілкування у соціальних мережах
– поговоріть із дитиною, вислухайте та допоможіть вирішити проблемну ситуацію.
Савченко Ірина, практичний психолог

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111