25 березня 2020 року на засіданні Кабінету Міністрів України прийнято рішення запровадити режим надзвичайної ситуації по всій Україні до 24 квітня 2020 року, про це йдеться в інформаційному повідомленні офіційного сайту уряду.
Відповідно Міністерство освіти і науки України повідомило, що загальнонаціональний карантин, який мав тривати до 3 квітня включно, продовжено на 21 день – до 24 квітня включно. Про це також йдеться на офіційному сайті міністерства.
Нагадуємо рекомендації Міністерства освіти і науки України закладам освіти:
- - відмовитись від проведення та участі у масових заходах в приміщеннях та на території закладів освіти, зокрема пробного зовнішнього незалежного оцінювання, олімпіад, змагань, конкурсів, виставок тощо;
- - не направляти здобувачів освіти та співробітників закладів до країн з високим ступенем ризику зараження;
- - інформувати здобувачів освіти та співробітників закладів щодо того, як запобігти поширенню хвороби, та дій у випадку захворювання (інформація на сайті коледжу за посиланням https://natc.org.ua/content/yak-zahistitisya-vid-koronovirusu-2019-ncov);
- - розробити заходи щодо проведення занять за допомогою дистанційних технологій та щодо відпрацювання занять відповідно до навчальних планів після нормалізації епідеміологічної ситуації;
- - розробити заходи щодо часткового переведення працівників на дистанційну роботу;
- - забезпечити профілактичні заходи, які попередять масове розповсюдження гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, і гострих респіраторних інфекцій;
- - виділити у гуртожитках закладів профтеху, фахової передвищої, вищої, післядипломної освіти місця для ізоляції здобувачів освіти з ознаками гострих респіраторних захворювань;
- - виконувати рішення тимчасових обласних протиепідеміологічних комісій;
- - обмежити проведення запланованих нарад, перевірок, експертиз до нормалізації епідеміологічної ситуації.
Нагадуємо, що наказами директора також встановлений режим карантину, освітній процес проходить в дистанційному режимі. Тексти документів можна завантажити за посиланнями:
У період дії цих виключних заходів коледж для адміністративного управління, викладачів та працівників (у разі необхідності) залишатиметься відкритим.
У нас був створений оперативний штаб на чолі з заступником директора з виховної роботи Шевченко Н.О. із функціями повного і оперативного моніторингу ситуації в коледжі. Просимо всіх зрозуміти важливість безперервності в організації освітнього процесу як критично важливої компоненти для успіху підготовки наших студентів. Тому, заплановані заняття повинні бути якісно надані студентам дистанційно. Найголовніше поставити роботу так, щоб студенти брались самостійно до вивчення нового матеріалу, розв'язання завдань, давали відповіді на закріплення здобутих знань, активно використовувати платформу Moodle. Кожним головою циклової комісії визначено і узгоджено з викладачами об'єм завдань, робіт, які виконує викладач. Чи це написання посібника, методичних рекомендацій, наукових статей, підвищення кваліфікації тощо.
Упродовж карантину ми рекомендуємо студентам:
- - максимально використати можливість бути поруч з батьками та сприяти їм в роз’ясненні обмежувальних заходів;
- - постійно дистанційно знаходитись в освітньому процесі через всі доступні інформаційні канали;
- - спільне і загальне завдання – максимально мінімізувати своє переміщення в усіх місцях: проживання, на робочих місцях, в гуртожитку, зустрічі с друзями. Уже на сьогодні стало зрозумілим, що найкращий механізм профілактики розповсюдження інфекції – це індивідуальна соціальна дистанція.
Заступники директора, завідувачі відділень, керівники підрозділів коледжу мусять зкоординувати всю цю роботу, загальний контроль здійснює директор коледжу.
Ми повністю розуміємо, що ці зміни призведуть до перебоїв у повсякденному житті, тому закликаємо всіх бути взаємно відповідальними перед собою, своїми сім’ями, друзями, членами колективу.
Бажаємо всім бути здоровими!
Литовченко О., директор,
за матеріалами офіційного сайту НУБіП України