Хоча Верховна Рада УРСР проголосила незалежність України 24 серпня 1991 року, вперше День Незалежності було відзначено ще 16 липня 1991 року – в пам'ять про ухвалену рік тому Декларацію про державний суверенітет.
Пізніше в законодавство були внесені зміни і з 1992 року День Незалежності України щорічно відзначається 24 серпня. Ця дата справедливо являється головним державним святом, так як її можна вважати Днем народження нашої держави.
Акт проголошення незалежності визначив новий державно-правовий статус України, започаткував новий етап розвитку суверенної держави.
Проголошення Україною свого суверенітету і незалежності знайшло міжнародну підтримку. За короткий час десятки держав різних континентів заявили про своє визнання України. Вже на початок березня 1992 р. 104 країни світу визнали незалежний статус нашої держави, а 47 – встановили з Україною повномасштабні дипломатичні відносини. Багато з них включилися в економічне й науково-технічне співробітництво, у скрутний для українського народу час надали гуманітарну допомогу.
Багато століть український народ боровся за право самим визначати свою долю і шлях свого розвитку. Тому, День незалежності символізує єдність всіх поколінь українців, які покладали зусилля для народження нашої держави. Нехай кожен з нас, прагнучи жити у вільній і демократичній країні, втілює свої мрії в конкретних справах.
На виставці представлено літературу з історії України, про визначні місця, які варто відвідати, про легендарних українців, про шлях української нації до самовизначення.
Ірина Скальницька, провідний бібліотекар