Саме під такою назвою 9 листопада в коледжі пройшов усний журнал, приурочений до Дня украї́нської писемності та мови – свята розвитку державної мови, яке відзначається щороку, починаючи з 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ «Про День української писемності та мови». За православним календарем це ще й день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Студенти груп ПН 191 та ОН 191 долучилися до традиції святкування Дня української писемності та мови в особливому, онлайн режимі, використавши форму усного журналу. Мова йшла про видатних людей, які проживають за кордоном, мають українське коріння в першому, другому, а то й третьому поколінні, пишаються ним, постійно наголошуючи на цьому, адже дуже важливо для кожної людини знати, хто ти, звідки, де твоє коріння, і завжди намагатися зберегти й примножити культурні цінності народу, чия кров тече в твоїх жилах, цінності, які ідентифікують тебе як представника самодостатньої нації.
Із вступним словом до слухачів звернулися викладачі Ольга Кисла та Володимир Шевченко. Далі ж усі поринули в атмосферу цікавих та насичених розповідей студентів про людей, які волею долі опинилися за кордоном або ж там народилися й виросли, але з гордістю говорили й говорять про те, що вони – УКРАЇНЦІ. До уваги були представлені презентаційні, відео- та аудіоматеріали про Анну Ярославну та Соломію Крушельницьку, Сержа Лифара та Казимира Малевича, Джека Паланса та Володимира Горовиця, Квітку Цісик та Соню Делоне, Олександра Архипенка та Роберта Лісовського, Наталі Вуд та Мілу Йовович, Стівена Спілберга та Девіда Духовни…
Усі присутні на заході вкотре переконалися, що бути українцем – це не обов’язково проживати в Україні, говорити українською мовою, адже Україна – наша душа, і живе вона саме там.
Тож будьмо українцями та пишаймося відомими представниками нашої нації так , як вони пишаються тим, що є українцями.
Ольга Кисла, викладач циклової комісії
соціально-гуманітарних дисциплін