Під час зимових канікул одинадцятий рік поспіль було організовано й проведено цикл науково-методичних практичних семінарів для викладачів Ніжинського фахового коледжу НУБіП України.
20 січня директор коледжу Олена Литовченко привітала учасників семінарів із початком їх роботи та зазначила, що проведення науково-методичних практичних семінарів «Сучасна аграрна освіта» не просто стало доброю традицією, а й нагодою для обміну досвідом та можливістю підвищити свій фаховий рівень. Побажала плідної роботи, вагомих здобутків, творчого натхнення та невпинного руху вперед у власному саморозвиткові.
Робота семінарів відбувалася протягом трьох днів та передбачала такі напрями:
-
сучасні технології освітньої діяльності викладача закладу освіти;
-
інноваційні інструменти для організації ефективного методичного, виховного та психологічного супроводу учасників освітнього процесу в умовах сучасних викликів;
-
тенденції формування та збереження здоров’я людини. Теорія і практика впровадження інноваційних технологій.
Традиційно щороку учасниками циклу семінарів стають як викладачі коледжу, так і представники інших закладів освіти, компаній, установ або організацій.
Цьогоріч до участі в роботі семінарів були залучені колеги з базового університету: завідувач кафедри психології НУБіП України, доктор психологічних наук Віталій Шмаргун, доктор хімічних наук, професор кафедри аналітичної та біонеорганічної хімії та якості води НУБіП України Віктор Максін, кандидат психологічних наук кафедри психології НУБіП України Лариса Афанасенко. Учасниками семінарів також стали членкиня-кореспондентка Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки «Полісся», тренерка освітніх програм Інституту післядипломної освіти і права Міністерства юстиції України, тренерка-викладачка Інституту вищої кваліфікації Київського національного торговельно-економічного університету Ольга Озерян; директор ТОВ «Академія інноваційного розвитку освіти», методист вищої категорії відділу проектної діяльності ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Олена Громська; доктор педагогічних наук, доцент Інституту проблем виховання НАПН України Світлана Толочко.
Тематика доповідей, яку обирали виступаючі, керуючись бажанням поділитися власним досвідом, напрацюваннями, була досить різноманітною та змістовною, присвячувалася психологічним характеристикам людини під час кризи, особливостям психологічної ресурсності особистості педагога, розвитку педагогічної майстерності під час дистанційного навчання тощо.
У ході семінарів присутні обговорили широке коло питань, таких як: особливості застосування новітніх інтерактивних технологій; доповнена реальність або AR-технології; сучасні підходи до формування Soft skills та Hard skills у студентів; система освіти в Китаї; проксі-сервери, їх переваги та недоліки; вплив пандемії на сучасні технології; створення методичних матеріалів за допомогою сервісу «Google Сайти»; організація змішаного навчання за допомогою LMS Moodle; удосконалення професійної компетентності педагогічних працівників та активізація їх творчого потенціалу; сучасні тренди та перспективи розвитку автотранспортних технологій та інші.
Актуальність представлених доповідей викликала жваве обговорення та ряд запитань із боку учасників семінарів. По завершенню зустрічей гості подякували колективу коледжу за запрошення та відзначили важливість проведення подібних заходів і запросили до подальшої співпраці.
Цікаві виступи доповідачів укотре підтверджують: творчий підхід до своєї справи – запорука успіху.
Дякуємо всім, хто брав участь в організації й роботі семінарів, а також сподіваємося, що проведення таких цікавих і, в першу чергу, корисних зустрічей у подальшому залишиться доброю традицією!
Тетяна Шеїн,
заступник директора з навчально-виховної роботи