Про шкоду паління знають усі. Про те, що куріння вбиває, попереджають написи на кожній пачці сигарет. Майже кожен ще у шкільному віці чув про шкоду нікотину, що тютюновий дим – сильний канцероген, що серед хворих на рак легень 90 % – курці. І тим не менше в Україні палить майже кожний третій!
Чому це так і що з цим робити? Ось саме таке болюче питання і було лейтмотивом спільної розмови «Правові аспекти вживання алкоголю та тютюнопаління», яка відбулася у коледжі 3-го листопада в рамках Місячника популяризації правових знань серед студентів закладу освіти.
Детально висвітлювалася провідна роль української держави у протидії поширенню тютюнопаління та пияцтва насамперед серед молоді. Зокрема це проявляється у постійному вдосконаленні правової бази цієї невпинної й наполегливої боротьби. Ціла низка законів і підзаконних актів забороняє не тільки вживати пиво і слабоалкогольні напої, але й палити у громадських місцях. І тим не менше тютюновий сморід усе ще можна відчути і біля навчальних корпусів, і біля студентського гуртожитку.
Інакше, чим, на жаль, недостатністю непримиренної громадянської позиції студентства у протистоянні цьому згубному соціальному явищу, такий стан речей пояснити не можна. І, як погодилися співрозмовники, потрібні тут не якісь неймовірні колективні зусилля, а всього лише індивідуальна воля кожного, хто поставив перед собою мету сприяти максимальному поширенню здорового способу життя у суспільстві. От тоді й сформується той жаданий колективний імунітет.
Отже, справа за кожним із нас.
Олександр Грабовецький, викладач циклової комісії
соціально-гуманітарних дисциплін