Домашнє насильство не можна замовчувати, воно потребує ефективного реагування і скоординованих дій.
Попри війну, проблема домашнього насильства не стає менш важливою. Війна, як і будь-яка екстремальна ситуація, загострює проблеми людей, які були й до цього. Зокрема, це стосується насильства в родинах. Коли люди, які живуть у постійному стресі, опиняються в одному приміщенні, залежать один від одного та не можуть відволіктися, нерідко виникають ситуації домашнього насильства.
Домашнє насильство під час війни – поширене явище, яке стає ще більш небезпечним, ніж у мирний час. Людям, які зазнали такого насильства зараз, складніше знайти вихід – вони часто обмежені у пересуванні, їм немає в кого попросити про допомогу, вони ще більше залежать від кривдників фізично та матеріально. Війна дуже сильно оголила і так загострену в нашому суспільстві проблему.
Психологічне, фізичне, економічне та сексуальне – це форми, у яких може проявлятись домашнє насильство.
За підтримки ГО «ЛаСтрада Україна» в коледжі було проведено низку просвітницьких тренінгів з висвітлення та вивчення проблеми домашнього насильства та насильства за ознакою статі. У тренінгах брали участь студенти других курсів, груп МН211, МН212, ЕН211, КН211, ОН211. Головні задачі тренінгу – це ознайомлення з видами насильства та опрацювання законодавчої бази щодо алгоритму реагування на випадки домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
Було чимало запитань, студенти проявляли активність і зацікавленість.
Дякую всім за активну участь та небайдужість до проблеми.
Савченко Ірина,
практичний психолог