9 листопада 2022 року за ініціативи Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області та громадської організації «Чернігівський комітет захисту прав людини» в Ніжинському фаховому коледжі НУБіП України пройшов практичний семінар, присвячений Всеукраїнській кампанії «16 днів проти насильства», яка щорічно проводиться в період з 25 листопада до 10 грудня та має на меті привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Період кампанії охоплює наступні важливі дати:
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
5 грудня – Міжнародний день волонтера;
6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
10 грудня – Міжнародний день прав людини.
В умовах світової пандемії та переходу на здобуття освіти в дистанційній формі, зросла кількість ризиків насильства та експлуатації дітей, підлітків. Для підвищення обізнаності учасників освітнього процесу надзвичайно важливо проводити інформаційно-просвітницькі та профілактичні заходи щодо запобігання насильству та експлуатації дітей і підлітків у цифровому просторі, використовуючи різноманітні довідкові матеріали.
Саме з метою інформування та проведення практичних тренінгів в коледжі було організовано практичний семінар, учасниками якого стали студенти перших і третіх курсів спеціальностей «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», «Облік і оподаткування», «Комп’ютерна інженерія», «Транспортні технології».
На сьогоднішній день особливо важливе і надзвичайно актуальне значення мають інформування, консультації, роз’яснення з юридичних або загальних питань, пов’язаних з воєнними діями в Україні, оскільки особи різного віку масово стають жертвами різних ситуацій. Але при цьому, досить часто ми не знаємо, до кого можна звернутися з конкретною проблемою, сумніваємося, чи взагалі варто це робити. В таких випадках і приходять на допомогу фахівці, які можуть надати інформаційну, юридичну, психологічну допомогу, стати на захист прав.
Спікери заходу – Ірина Протченко, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області; Олена Іванова, заступник директора Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги; Ірина Бірюк, юристка громадської організації «Чернігівський комітет захисту прав людини»; Людмила Третиннікова, психолог громадської організації «Чернігівський комітет захисту прав людини», представили увазі учасників семінару інформацію щодо можливостей безоплатної правової допомоги, хто і в яких випадках може на неї розраховувати, куди звертатися; різноманітних програм, розрахованих на допомогу і підтримку неповнолітніх; безпечної міграції та легального працевлаштування, протидії торгівлі людьми; провели цікаві тренінги.
Усі інформаційні і презентаційні матеріали, які були використані під час заходу, будуть розміщені на офіційному сайті коледжу за посиланням https://legalaid.gov.ua/
Діяльність «гарячих ліній»:
1578 – з питань протидії торгівлі людьми;
1588 – з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству дітей;
0800505501 (безкоштовно зі стаціонарних);
527 (безкоштовно з мобільних) – з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.
Тетяна Шеїн,
заступник директора з навчально-виховної роботи