Для України проблема суїцидів – більш ніж актуальна. Статистичні дані дають нам жахливі числа щодо проявів суїцидальної поведінки саме серед дітей, підлітків і молоді.
В Україні на рік здійснюється 34,5 дитячих самогубств на 100 тис. населення, а під час війни ці випадки ще збільшилися. Поряд з тим, майже 85% підлітків хоч раз у житті думали про самогубство. Хоча насправді, ніхто з цих дітей не хоче вмирати, просто часто для підлітка думки про самогубство – єдиний спосіб звернути на себе увагу батьків, крик про допомогу.
У 80% випадків причиною суїциду серед дітей та підлітків виступають стосунки з близькими, проблеми, що пов’язані зі стосунками з батьками. Інші причини суїцидальної поведінки: конфлікти з однолітками, проблеми з особами протилежної статі, зокрема нерозділене кохання, труднощі, пов’язані з навчанням, страх перед кримінальною відповідальністю, виховання в неповних сім’ях, випадки сексуального насилля, смерть товаришів та родичів. Також однією з причин суїциду підлітків виступає інтернет. Жахливим є те, що в Україні присутні так звані «групи смерті», адміністратори яких доводять підлітків до самогубства. У ті хвилини, коли батьки нічого не підозрюють, їх дитина може обирати у соцмережах квести в так званих «групах смерті». Тому, стоїть нагальна потреба у просвітницькій роботі щодо даної проблеми.
Саме з цією метою було проведено годину психолога з елементами тренінгу «Попередження суїцидальної поведінки серед молоді» для студентів першого курсу спеціальності 208 «Агроінженерія» групи МН221.
Ірина САВЧЕНКО,
практичний психолог