3 грудня 2022 року виповнюється 300 років від дня народження Григорія Савича Сковороди – видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога.
Уявити, що Григорій Сковорода народився 300 років тому, майже неможливо. Його філософська думка і поетичне слово настільки живі, його ставлення до світу, людей і до себе настільки надихаючі, що Григорій Савич цілком може вважатися нашим сучасником.
Григорія Сковороду без перебільшення можна вважати однією з центральних постатей України, Генієм і Батьком української філософії. Мандрівник-мислитель прожив нелегке, сповнене випробувань життя. Світ «ловив його, та не спіймав». Григорій Савич вписався в історію України як основоположник української педагогічної школи та суттєво вплинув на своїх послідновників в різних культурних часових вимірах. Спадщина Григорія Сковороди є неймовірно глибокою і пізнавальною, адже сам філософ був багатогранною особистістю – не тільки мудрецем-філософом, а й поетом та письменником, твори якого вважаються класикою української літератури.
На відзначення роковин мандрівного філософа студенти Ніжинського фахового коледжу НУБіП України прийняли участь у літературно – поетичному заході «Світ ловив мене, але не спіймав», присвяченому ювілейній даті з Дня народження Григорія Савича Сковороди. Під час заходу студенти мали змогу ознайомитися з біографією філософа, дізнатися про визначні моменти його життя, цікаві знайомства та їх безпосередній вплив на життя та творчість самого письменника. По закінченню заходу студенти переглянули фільм «10 цікавих фактів про Григорія Сковороду» та взяти участь у грі «Правда чи дія».
Постать Григорія Сковороди є унікальною для України. Вічний мандрівник і безсрібник Сковорода не лише залишив у спадок нащадкам свої твори та роздуми, але й дав рідкісний приклад життя людини, яка дозволила собі жити за покликом душі і навчала того ж інших.
Григорій Савич Сковорода потрібен і сьогодні, бо його мудре слово здатне впливати на людину й робити її кращою, більш доброю та свідомою, здатною відчути й зрозуміти своє призначення та самореалізацію в суспільстві.
Ганна Ковтун,
культорганізатор коледжу