Сьогодні, 10 березня, в Україні відзначають День Державного гімну України, який став символом незламності наших воїнів, національної ідентичності й нескореності всього українського народу.
Свято офіційно затвердив Кабінет Міністрів України у 2017 році.
«Ще не вмерла Україна» – твір композитора Михайла Вербицького та поета Павла Чубинського, став державним символом нашої країни. Вперше його було виконано саме 10 березня 1865 року на концерті до дня пам'яті Тараса Шевченка в місті Пшемисль (Польща).
Текст майбутнього гімну був написаний ще 1862 року. Верховна Рада України затвердила цю композицію як Державний гімн 15 січня 1992 року. Зараз він звучить на офіційних урядових заходах, церемоніях, спортивних змаганнях, інших публічних зборах.
В теперішній час, коли в нашій країні триває повномасштабна війна, Державний гімн України співають, переховуючись у бомбосховищах, під час обстрілів та на передовій. Саме так звучить душа українського народу, який бореться за свою незалежність, волю та майбутнє. Саме так звучить єдність та незламність української нації. Гімн має особливе значення для всіх і є тією духовною ланкою, що єднає нас із попередніми поколіннями борців за свободу.
Гімн України набув мегапопулярності під час Помаранчевої революції 2004 року, а особливо Революції Гідності 2013-2014 років. Славень «Ще не вмерла…» співали на Майдані щогодини. Мільйони протестувальників відчували духовну силу, впевненість у тому, що треба стояти, аби зберегти незалежність України, визволити її від проросійського режиму Януковича. Національний Гімн об’єднував протестувальників у хвилини найжорстокіших протистоянь.
День Державного гімну України – нагадування про важливість єдності і національної ідентичності, традицій та унікальної культури нашого народу.
Нині Державний гімн і надалі об’єднує й надихає українців. Нерідко чуємо його тепер у дуже різному виконанні, починаючи від маленьких діточок до наших бійців, які захищають Батьківщину від російських агресорів.